Čeljabinsk - Novosibirsk 3:2 PPNovosibirsk se Salákem v brance poprvé prohrál

Moskva

Vítězná série hokejistů Novosibirsku v Kontinentální lize po osmi zápasech skončila. Tým, jemuž sedm z osmi výher vychytal po přestupu z Petrohradu český brankář Alexander Salák, podlehl na ledě Čeljabinsku 2:3 v prodloužení. Salák zneškodnil 26 střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem poraženého mužstva.

Brankář Alexander Salák

Hosté přitom dlouho směřovali k další výhře, v polovině zápasu vedli 2:0. Pak ale Saláka v přesilové hře překonal Kručinin a v 56. minutě v další početní výhodě vyrovnal Glinkin.

V prodloužení odpískali rozhodčí proti Sibiru trestné střílení za Mamaševův faul. Do branky hostů se místo Saláka postavil Bespalov, ale Pareho nájezd nezastavil.

Kontinentální hokejová liga:
Omsk - Dynamo Moskva 3:7
Chanty-Mansijsk - Novokuzněck 3:1
Čeljabinsk - Novosibirsk 3:2 v prodl.
Atlant Mytišči - Záhřeb 2:3
Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Netík 0+1).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.