Spartak - Magnitogorsk 3:2 SNRadilův gól pomohl Spartaku porazit v KHL Magnitogorsk

Moskva

Gól českého útočníka Lukáše Radila nastartoval hokejisty Spartaku Moskva k obratu v utkání Kontinentální ligy s Magnitogorskem. Tým z ruské metropole ještě dvě vteřiny před koncem normální hrací doby prohrával, ale nakonec zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Lukáš Radil přichází na sraz české hokejové reprezentace v Rokycanech.

Hostujícímu Metallurgu stačilo 59 sekund k vybudování dvoubrankového náskoku, Zaripovovi přihrál ve 12. minutě v přesilovce na úvodní gól zápasu nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář. Radil snížil v 18. minutě rovněž v početní výhodě, trefil se posedmé v sezóně.

Spartak se pak snažil vyrovnat, v třetí třetině měl drtivou převahu a na Košečkina vyslal 15 střel, ale puk do jeho branky podruhé dopravil až vteřinu před koncem při power play. V nájezdech pak Kovář v druhé sérii neuspěl a o třetí prohře Magnitogorsku za sebou následně rozhodl Wellman.