Rubriky:

MS 2019

Program mistrovství světa v hokeji 2019 na Slovensku

29. března 2019 15:34 - Bratislava
(Aktualizováno: 26. května 2019 22:53)

Po osmi letech se hokejové mistrovství světa vrátilo na Slovensko. Stejně jako v roce 2011 i letošní 83. ročník světového šampionátu se konal v Bratislavě a Košicích. Český tým vedený koučem Milošem Říhou toužil ukončit dlouhý medailový půst z velkých akcí, posledním cenným kovem byl zisk bronzových medailí z MS 2012. A tak to i zůstalo, Češi prohráli bitvu o třetí místo s Ruskem 2:3 po samostatných nájezdech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Turnaj se konal od 10. do 26. května a samostatné Slovensko hostilo MS podruhé v historii. Ve slovenské metropoli se konaly šampionáty v letech 1959 a 1992, kdy je v tehdejším Československu spolupořádala s Prahou.

MS v hokeji 2020: S kým si zahrají Češi ve skupině? Na úvod proti silnému Švédsku

Zápasy ve slovenské metropoli se uskutečnily na Zimním stadionu Ondreje Nepely s kapacitou pro 10 055 diváků.

Skupina A (Košice):

Kanada
USA
Finsko
Německo
Slovensko
Dánsko
Francie
Velká Británie

V Košicích pojmula tamější Steel Arena 8378 fanoušků.

Skupina B (Bratislava):

Švédsko
Rusko
Česko
Švýcarsko
Norsko
Lotyšsko
Rakousko
Itálie

Oproti nasazení skupin, které vytvořil žebříček Mezinárodní hokejové federace po skončení loňského světového šampionátu v Dánsku, využili pořadatelé práva na změnu, aby domácí Slovensko hrálo v Košicích.

Program zápasů základních skupin MS v hokeji 2019:

Den Čas Skupina Zápas
Pá 10.5. 16:15 A Finsko - Kanada 3:1
Pá 10.5. 16:15 B Rusko - Norsko 5:2
Pá 10.5. 20:15 A USA - Slovensko 1:4
Pá 10.5. 20:15 B Česko - Švédsko 5:2
So 11.5. 12:15 A Dánsko - Francie 5:4 SN
So 11.5. 12:15 B Švýcarsko - Itálie 9:0
So 11.5. 16:15 A Německo - V. Británie 3:1
So 11.5. 16:15 B Lotyšsko - Rakousko 5:2
So 11.5. 20:15 A Slovensko - Finsko 2:4
So 11.5. 20:15 B Norsko - Česko 2:7
Ne 12.5. 12:15 A USA - Francie 7:1
Ne 12.5. 12:15 B Rusko - Rakousko 5:0
Ne 12.5. 16:15 A Dánsko - Německo 1:2
Ne 12.5. 16:15 B Itálie - Švédsko 0:8
Ne 12.5. 20:15 A V. Británie - Kanada 0:8
Ne 12.5. 20:15 B Lotyšsko - Švýcarsko 1:3
Po 13.5. 16:15 A USA - Finsko 3:2 PP
Po 13.5. 16:15 B Rusko - Česko 3:0
Po 13.5. 20:15 A Slovensko - Kanada 5:6
Po 13.5. 20:15 B Norsko - Švédsko 1:9
Út 14.5. 16:15 A V. Británie - Dánsko 0:9
Út 14.5. 16:15 B Itálie - Lotyšsko 0:3
Út 14.5. 20:15 A Německo - Francie 4:1
Út 14.5. 20:15 B Švýcarsko - Rakousko 4:0
St 15.5. 16:15 A USA - V. Británie 6:3
St 15.5. 16:15 B Švýcarsko - Norsko 4:1
St 15.5. 20:15 A Německo - Slovensko 3:2
St 15.5. 20:15 B Rusko - Itálie 10:0
Čt 16.5. 16:15 A Kanada - Francie 5:2
Čt 16.5. 16:15 B Švédsko - Rakousko 9:1
Čt 16.5. 20:15 A Finsko - Dánsko 3:1
Čt 16.5. 20:15 B Česko - Lotyšsko 6:3
Pá 17.5. 16:15 A Francie - Slovensko 3:6
Pá 17.5. 16:15 B Rakousko - Norsko 3:5
Pá 17.5. 20:15 A Finsko - V. Británie 5:0
Pá 17.5. 20:15 B Česko - Itálie 8:0
So 18.5. 12:15 A Dánsko - USA 1:7
So 18.5. 12:15 B Lotyšsko - Rusko 1:3
So 18.5. 16:15 A Kanada - Německo 8:1
So 18.5. 16:15 B Itálie - Norsko 1:7
So 18.5. 20:15 A V. Británie - Slovensko 1:7
So 18.5. 20:15 B Švédsko - Švýcarsko 4:3
Ne 19.5. 16:15 A Německo - USA 1:3
Ne 19.5. 16:15 B Rakousko - Česko 0:8
Ne 19.5. 20:15 A Francie - Finsko 0:3
Ne 19.5. 20:15 B Švýcarsko - Rusko 0:3
Po 20.5. 16:15 A Francie - V. Británie 3:4 PP
Po 20.5. 16:15 B Švédsko - Lotyšsko 5:4
Po 20.5. 20:15 A Kanada - Dánsko 5:0
Po 20.5. 20:15 B Rakousko - Itálie 3:4 SN
Út 21.5. 12:15 A Finsko - Německo 2:4
Út 21.5. 12:15 B Česko - Švýcarsko 5:4
Út 21.5. 16:15 A Slovensko - Dánsko 2:1 SN
Út 21.5. 16:15 B Norsko - Lotyšsko 1:4
Út 21.5. 20:15 A Kanada - USA 3:0
Út 21.5. 20:15 B Švédsko - Rusko 4:7

V případě postupu do čtvrtfinále by Slovensko hrálo s jistotou v Bratislavě, kde šampionát také vyvrcholí. Pokud by skončilo v základní skupině první, nebo druhé, nemusel by se stěhovat před bojem o semifinále třetí tým skupiny A do Bratislavy a naopak poputoval by do Košic druhý celek ze skupiny B. Tyhle úvahy už jsou ale bezpředmětné.

Letos se pavouk play off hrál novým způsobem >

Program Čechů ve skupině B v Bratislavě na MS 2019:

Den Čas Zápas
Pá 10.5. 20:15 Česko - Švédsko 5:2
So 11.5. 20:15 Norsko - Česko 2:7
Po 13.5. 16:15 Rusko - Česko 3:0
Čt 16.5. 20:15 Česko - Lotyšsko 6:3
Pá 17.5. 20:15 Česko - Itálie 8:0
Ne 19.5. 16:15 Rakousko - Česko 0:8
Út 21.5. 12:15 Česko - Švýcarsko 5:4

Po triumfech na předloňském MS v Kolíně nad Rýnem a loňském v Kodani útočili na Slovensku na zlatý hattrick Švédové. Vyhrát MS třikrát za sebou se jako poslednímu národnímu týmu podařilo České republice v letech 1999 až 2001. Švédové na titul v Bratislavě nedosáhli.

Rozpis zápasů play off MS v hokeji 2019:

Den Čas Dějiště Zápas
Čt 23.5. 16:15 Košice Kanada - Švýcarsko 3:2 PP
Čt 23.5. 16:15 Bratislava Rusko - USA 4:3
Čt 23.5. 20:15 Košice Finsko - Švédsko 5:4 PP
Čt 23.5. 20:15 Bratislava Česko - Německo 5:1
So 25.5. 15:15 Bratislava Rusko - Finsko 0:1
So 25.5. 19:15 Bratislava Česko - Kanada 1:5
Ne 26.5. 15:45 Bratislava o bronz Rusko - Česko 3:2 SN
Ne 26.5. 20:15 Bratislava finále Kanada - Finsko 1:3
Tip: Vše k MS v hokeji 2019 najdete zde >

Nový systém pavouka pro play off >

škv, Sport.cz

MS 2019

  • Čtvrtfinále

  • 23.05.19      16:15 Košice
    Kanada Kanada Švýcarsko Švýcarsko
    3:2
    po prodloužení
  • 23.05.19      20:15 Bratislava
    Česká republika ČR Německo Německo
    5:1
  • 23.05.19      16:15 Bratislava
    Ruská federace Rusko Spojené státy USA
    4:3
  • 23.05.19      20:15 Košice
    Finsko Finsko Švédsko Švédsko
    5:4
    po prodloužení
  • Semifinále

  • 25.05.19      19:15 Bratislava
    Kanada Kanada Česká republika ČR
    5:1
  • 25.05.19      15:15 Bratislava
    Ruská federace Rusko Finsko Finsko
    0:1
  • Finále

  • 26.05.19      20:15 Bratislava
    Kanada Kanada Finsko Finsko
    1:3
  • 26.05.19      15:45 Bratislava O 3. místo
    Česká republika ČR Ruská federace Rusko
    2:3
    po samostatných nájezdech

Časová osa: MS 2019

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..