Olesz zavelel k výhře Floridy, černý den pro domácí týmy NHL

NEW YORK

Hned sedm domácích týmů nedosáhlo ve středečních utkáních NHL na výhru. Český forvard Rostislav Olesz strhl ve třetí třetině souboje Floridy na ledě Columbusu vedení na stranu hostí a odstartoval vítězství Panters. Tomáš Plekanec pojistil brankou výhru Montrealu. Pod dva body Bufalla se podepsal jednou přesnou trefou Aleš Kotalík.

Dlouho svítil na ukazateli skóre v utkání domácího Columbusu s Floridou nerozhodný stav, ale v 11. minutě třetího dějství zavelel k výhře Panter Rostislav Olesz v přesilové hře. Na gól českého útočníka o dvě minuty později navázal Bouwmeester a čtyřminutovou brankovou smršť zakončil v 54. minutě opět Olesz.

Jednoznačný průběh mělo střetnutí Montrealu na ledě Ostrovanů z New Yorku. Canadiens vstoupili do zápasu bleskově a 56 sekund po vhazování rozvlnil síť za domácím DiPietrem Begin. Skóre se znovu měnilo zásluhou třech branek Montrealu ve druhé třetině, z nichž tu poslední vsítil český forvard Tomáš Plekanec ve 33. minutě v přesilové hře.

Černý den pro domácí mužstva potvrdil souboj domácí Tampy Bay s New York Rangers. Zatímco Islanders se bodovat nepodařilo, Jezdci si přivezli z Tampy velmi cenné vítězství, na němž měl zásluhu i jednou asistencí Petr Průcha. Český útočník nahrával na úvodní gól beka Tjutina. Rangers zvýšili v závěrečné třetině na dvoubrankový rozdíl, který již Tampa nesmazala. Na jediný zásah domácích nahrával Filip Kuba.

Kotalík potvrdil výhru Bufalla

Domácí Šavle z Bufalla rozhodly o své výhře nad Ottawou v prvním dějství zásluhou třech gólů. Český útočník  Aleš Kotalík zvyšoval v 10. minutě na 2:0. Senators sice zdramatizovali zápas dvěma góly, ale na více již nestačili. Ve třetí dvacetiminutovce kralovali už jen oba brankáři.

Do Joe Louis Areny v Detroitu přijel tým St. Louis Blues a příliš toho nepředvedl. Na gólmana Osgooda vyslali 12 střel. Red Wings svého soupeře skolili třemi góly. Na druhý gól Samuelssona v přesilové hře přihrával Jiří Hudler. „Nehráli jsme dost tvrdě,“ stěžoval si po zápase kouč Blues Andy Murray.

Dva hokejisté ve středečních zápasech NHL dosáhli třech branek. Markus Näslund zajistil vítězství Vancouveru na ledě Minnesoty a Daniel Briere přidal ke třem gólům i asistenci, čímž pro svou Philadelphii zajistil dva body z RBC Center v Carolině.

Hokejová NHL:
NY Islanders - Montreal 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 57. Comrie - 1. a 28. Begin, 27. Higgins (Hamrlík), 34. Plekanec. Zásahy brankářů: DiPietro 33/4 - Huet 45/1. Diváci: 13 153.
Washington - Atlanta 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky: 23. Ovečkin - 27. a 48. Kovalčuk, 37. Holík, 40. Havelid, 50. Perrin. Zásahy brankářů: Kolzig 25/5 - Hedberg 32/1. Diváci: 11 669.
Carolina - Philadelphia 3:6 (1:0, 0:2, 2:4)
Branky: 15. Brind´Amour, 43. E. Staal, 46. Cullen - 41., 44. a 55. Briere, 35. Knuble, 37. Timonen, 60. Hartnell. Zásahy brankářů: Ward 20/5 - Biron 35/3. Diváci: 16 351.
Columbus - Florida 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky: 4. Glencross (Klesla), 40. Nash - 51. a 55. Olesz, 22. Salei (Olesz), 33. Allen, 54. Bouwmeester. Zásahy brankářů: Leclaire 29/5 - Vokoun 36/2 (úspěš.zásahů - 94,44 procenta). Diváci: 13 326.
Buffalo - Ottawa 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Ryan, 10. Kotalík, 20. Roy, 38. Stafford - 30. Alfredsson, 32. Heatley. Zásahy brankářů: Miller 29/2 - Emery 31/4. Diváci: 18 690.
Pittsburgh - New Jersey 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 48. Malkin - 15. a 43. Parise. Zásahy brankářů: Fleury 28/2 - Brodeur 26/1. Diváci: 17 132.
Tampa Bay - NY Rangers 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Oullet (Kuba) - 9. Tjutin (Průcha), 43. Orr. Zásahy brankářů: Holmqvist 29/2 - Lundqvist 33/1. Diváci: 20 110.
Detroit - St.Louis 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 1. Zetterberg, 26. Samuelsson (Hudler), 35. Cleary. Zásahy brankářů: Osgood 12/0 - Legace 38/3. Diváci: 19 124.
Minnesota - Vancouver 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Branky: 8. a 11. Gáborík - 7., 46. a 57. Näslund, 7. Kesler. Zásahy brankářů: Harding 26/4 - Sanford 20/2. Diváci: 18 568.
Dallas - Anaheim 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 48. Modano, 49. Hagman - 7. Perry. Zásahy brankářů: Smith 18/1 - Giguere 24/2. Diváci: 18 584.
Phoenix - Los Angeles 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 10. a 23. York (na první Z. Michálek), 27. N. Kapanen, 51. Doan - 16. Moulson. Zásahy brankářů: Bryzgalov 29/1 -  LaBarbera 34/4. Diváci: 12 161.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.