Eliáš pomohl New Jersey k další výhře nad Philadelphií

NEW YORK

Český útočník Patrik Eliáš pomohl gólem a asistencí New Jersey zdolat divizního konkurenta Philadelphii. Ďáblové doma s Letci vyhráli posledních jedenáct zápasů, čisté konto vychytal Martin Brodeur. Gól vstřelil i Aleš Kotalík, jeho Buffalo ale prohrálo s Ottawou 3:5.

Událostí číslo jedna zápasu New Jersey - Philadelphia nebylo už 96. čisté konto Martina Brodeura ani přesilovková trefa českého forvarda, který se vrátil do sestavy po dvouzápasové zdravotní pauze.

V zámoří se spekuluje o tom, zda střelce druhého gólu Zajace při souboji před brankou kousl do prstu zkušený bek Derian Hatcher. Podle AP se ve druhé třetině Zajacova rukavice dostala do obličeje řízného beka a domácí útočník následně ucukl. Po zápase měl prst zalepený. „Myslím, že jsem se k němu (Hatcherovi) dostal moc blízko a kousl mě. Cítil jsem bolest, viděl krev. Pak mě zranění zašili a vrátil jsem se do hry,“ popisoval po zápase novinářům Zajac.

Kousnutí Hatcher odmítl. „Pokud je zraněný, dobře. Ale já jsem jej nekousl,“ hájil se urostlý bek po zápase. Hatcherovi hrozí trest, pokud video prokáže kousnutí protihráče. Pro Philadelphii by to byl další ze série trestů, v letošní sezóně už byli za fauly suspendováni například Stewe Downie nebo Jesse Boulerice.

Kotalíkův gól prohře Buffala nezabránil

Nejlepší tým Východní konference Ottawa pokračuje v dobrých výkonech a v pátek si odvezla výhru 5:3 z Buffala. Porážce Sabres nezabránil ani gól Aleše Kotalíka. Domácí dokázali ve třetím dějství dotáhnout třígólový náskok soupeře, pak ale o výhře Senators rozhodli Heatley a Alfredsson.

Gól veterána Cory Stillmana v dvojnásobné přesilovce necelých 3,5 minuty před koncem rozhodl o výhře Caroliny v Atlantě 4:3. V té době seděl na trestné lavici kapitán domácích Bobby Holík za zdržování hry.

Úspěšná první třetina zajistila Anaheimu výhru 2:1 nad Chicagem. Skvělý výkon podal domácí gólman Jean-Sebastien Giguere, který přitom ještě ráno pro nachlazení zvažoval start. Na jediný gól Chicaga nahrávala jednička posledního draftu Patrick Kane, který vede produktivitu nováčků.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Martin (Eliáš), 18. Zajac, 33. Eliáš. Zásahy brankářů: Brodeur 36/36 - Biron 26/23. Diváci: 17 625.
Anaheim - Chicago 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Perry, 20. Kunitz - 22. Sharp. Zásahy brankářů: Hiller 21/20 - Chabibulin 32/32. Diváci: 17 174.
Atlanta - Carolina 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky: 1. Recchi, 13. White, 24. Dupuis - 21. Whitney, 26. E. Staal, 37. Borer, 57. Stillman. Zásahy brankářů: Lehtonen 33/29 - Leighton 26/23. Diváci: 16 097.
Buffalo - Ottawa 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 32. Kotalík, 52. Hecht, 54. Ryan - 4. Bass, 22. Meszároš, 31. Spezza, 56. Heatley, 58. Alfredsson. Zásahy brankářů: Miller 16/13, Thibault 11/9 - Emery 39/36. Diváci: 18 690.