NHL

Sedmibodové představení vyneslo Alfredssona do čela produktivity

25. ledna 2008 12:02 - NEW YORK

Galapředstavení ve čtvrtečním utkání proti Tampě Bay vyneslo kapitána Ottawy Daniela Alfredssona do čela produktivity NHL. Švédský útočník si při výhře 8:4 připsal sedm bodů za tři trefy a čtyři přihrávky a díky novému klubovému rekordu Ottawy i nejlepšímu výkonu této sezóny o bod předstihl dosud vedoucího Kanaďana Vincenta Lecavaliera právě z Tampy, jenž v utkání nebodoval.

Alfredsson má na kontě ze 47 zápasů celkem 67 bodů za 32 branek a 35 asistencí, Lecavalier se v 50 duelech trefil třicetkrát a na 36 gólů přihrál. Třetí místo patří s 65 body za 39 branek a 26 asistencí ruskému kanonýrovi Alexandru Ovečkinovi z Washingtonu.

Po 63 bodech mají na kontě čtvrtý Ilja Kovalčuk z Atlanty, pátý Jarome Iginla z Calgary a šestý Sidney Crosby z Pittsburghu, který však bude téměř dva měsíce mimo hru se zraněným kotníkem a naděje na obhajobu Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování se mu rozplynula.

Nejproduktivnějším českým hokejistou v soutěži je stále Václav Prospal z Tampy Bay, jemuž patří se 46 body dvaatřicáté místo. O dvě pozice za něj se se stejným bodovým ziskem zařadil kapitán New Yorku Rangers Jaromír Jágr.

Brankáři:
Tomáš Vokoun (Florida) odchytal v 45 zápasech 2611 minut, inkasoval 121 branek, průměr má 2,78 inkasované branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,5 procenta a třikrát udržel čisté konto.
Dominik Hašek (Detroit) odchytal v 27 zápasech 1586 minut, inkasoval 56 branek, průměr má 2,12 inkasované branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,2 procenta a třikrát udržel čisté konto.
Ondřej Pavelec (Atlanta) odchytal v sedmi zápasech 347 minut, inkasoval 18 branek, průměr má 3,11 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 90,5 procenta.
Marek Schwarz (St. Louis) odchytal ve dvou utkáních 50 minut, inkasoval šest branek, průměr má 7,20 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 64,7 procenta.