Vrbata zařídil vítězství Phoenixu, Eliáš přispěl k obratu

NEW YORK

Český útočník Radim Vrbata zařídil v pondělním utkání NHL dvěma brankami vítězství Phoenixu 4:3 po prodloužení na ledě Colorada. Nejlepší český střelec letošního ročníku soutěže nejdříve v závěru třetí třetiny vynutil pro Coyotes prodloužení, které ve čtvrté minutě za asistence Zbyňka Michálka rozhodl. V dresu Avalanche si jednu přihrávku připsal Jaroslav Hlinka.

I hokejisté New Jersey dokázali otočit v zápase s Pittsburghem nepříznivý vývoj utkání. Ještě v polovině poslední části Devils prohrávali ve své aréně 1:3, pak však k obratu zavelel gólem Patrik Eliáš a New Jersey nakonec zvítězilo 4:3 po prodloužení. Český útočník v zápase zaznamenal jednu branku a dvě asistence a v posledních šesti zápasech podpořil ofenzívu New Jersey celkově deseti body.

Hokejisté Edmontonu v domácím prostředí přehráli jasně Calgary 5:0, na čemž se gólem a asistencí podílel i český útočník Aleš Hemský. K vítězství pomohly Oilers zejména povedené přesilové hry, ze kterých skórovali třikrát.

New Jersey - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 40. Langenbrunner (Eliáš), 50. Eliáš, 52. Clarkson, 61. Parise (Eliáš) - 23. Malone, 32. Sýkora, 45. J. Staal. Zásahy brankářů: Brodeur 34/31 - Conklin 25/21. Diváci: 13 012. Hvězdy utkání: Parise, Clarkson, Malkin.
Colorado - Phoenix 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 18. a 50. Hensick (na druhou Hlinka), 35. Laperriere - 57. a 64. Vrbata (na druhou Z. Michálek), 20. Mueller, 25. Winnick. Zásahy brankářů: Budaj 33/29 - Tellqvist 36/33. Diváci: 14 381. Hvězdy utkání: Doan, Hensick, Vrbata.
Edmonton - Calgary 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 7. Pisani, 20. Penner, 26. Hemský, 52. Staios, 53. Gagner (Hemský). Zásahy brankářů: Garon 24/24 - Joseph 28/23. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Garon, Gagner, Sanderson.