Rubriky:

NHL

Živě

Hudler v základní sestavě Detroitu

7. října 2003 16:08 - DETROIT (USA)

Hokejový tým Detroit Red Wings uzavřel soupisku základní sestavy čítající třiadvacet jmen. Vedle známých hvězd a ověřených borců se objevilo i jméno mladíčka, jehož vstup do NHL podle mnohých diskvalifikovala jeho malá postava. Přesto Jiří Hudler prokázal své kvality a vydobyl si místo mezi nejlepšími hokejisty planety.

 

"Na tenhle okamžik jsem čekal 18 let," vyprávěl americkým novinářům s typickým rošťáckým úsměvem Hudler, který  v lednu oslavil teprve devatenácté narozeniny. "Jsem šťastný, že zde můžu být. Se všemi těmi skvělými hráči."

O tom, že zůstane v týmu, se bývalá opora Vsetína dozvěděla na pondělní schůzce s hlavním koučem týmu, generálním manažerem a jeho asistentem. "Řekli mi: zůstaň tady, ale musíš hrát tvrdě  a zapracovat na bránění. Byl jsem z té zprávy nadšený."

:. ANKETA
Kolik zápasů podle vás odehraje Jiří Hudler v dresu Detroitu? Hlasujte na konci článku.

Trenéra si získal nebojácností

"Líbí se mi jeho dravý styl hry. On zkrátka nikdy neustoupí," vychvaloval Hudlera trenér Detroitu Dave Lewis, který si ofenzivní schopnosti českého útočníka velmi oblíbil a v přípravě jej neváhal zařadit i vedle hvězdy Brendana Shanahana. V sedmi přípravných zápasech si Hudler připsal celkem pět bodů za tři branky a dvě asistence.

V kabině si Hudler nejvíce rozumí s krajanem Jiřím Fischerem, který mu pomáhal najít v Detroitu ubytování a vozil ho na tréninky. "Vlastním řidičák, ale nejprve si nějaké auto musím koupit."

S aklimatizací pomáhá otec

Právě Fischer pomáhal Hudlerovi i s komunikací, protože jeho angličtina zpočátku nebyla nejlepší. Ke zdokonalování jazyka využíval především sledování televize, filmů na HBO nebo animovaných seriálů typu Tom a Jerry. Ke splynutí s prostředím mu navíc pomáhá i přítomnost otce Jiřího.

Nyní je těžké odhadnout, zda Hudler nastoupí už v zahajovacím utkání Detroitu proti Los Angeles. Ale pokud se tak nestane tehdy, není pochyb o tom, že hrát bude a to brzy. Předpovídá se, že by měl trávit na ledě kolem osmi až deseti minut za zápas.

Novinky

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..