Kojot Hrdina dokonale utišil Hurikán

NEW YORK

Ve všem podstatném měl v nedělním utkání NHL v Carolině prsty český hokejista Jan Hrdina. Útočník Phoenixu dokonale utišil Hurikány, když se postaral o výhru Kojotů 3:0. Jeden gól dal a zbylé dva připravil, stal se tak Hrdinou večera. Tým z Arizony vyhrál již potřetí v řadě, alespoň bod získal v posledních devíti utkáních.

Hrdina zaznamenal již deset bodů v uplynulých jedenácti utkáních a poté, co se vrátil z marodky, září. Hrdina chyběl v jedenácti utkáních v listopadu a v prosinci, léčil zlomený prst. Nyní je ovšem zpět a se slovenskými spoluhráči v jedné řadě doslova ožil.

Skvělou práci odvedl v neděli zejména ve druhé části, když nejdříve připravil gól pro Nagye a o jedenáct minut později sám překonal brankáře Jamieho Storra. To se doslova probil přes obránce Aarona Warda a po krátké kličce v těžké pozici skóroval. V závěrečné části ještě nabil Paulu Marovi na závěrečný gól utkání.

Hurricanes měli největší šance v bezgólové první dvacetiminutovce. Ale Brian Boucher byl bezchybný. Celkem si někdejší parťák Romana Čechmánka z Philadelphie připsal 26 zákroků a potřetí v řadě neinkasoval. Ve třech zápasech na něj šlo 82 ran, ani jedna jej však nezaskočila.

Hejduk oslavoval

Milan Hejduk se v sobotu stal dvojnásobným otcem, když se mu narodila dvojčata Marek s Davidem. Český křídelní útočník jejich příchod na svět v neděli oslavil vítěznou brankou do sítě Minnesoty a Colorado porazilo Wild 3:1.

"I když mi to připadá hloupé, tak musím přiznat, že zápas mi vůbec nepřišel důležitý. Narození těch dětí je pro mě něco neuvěřitelného," omlouval se Hejduk. "Nevím, co udělám s pukem, ale asi si jej schovám celý," smál se střelec myšlence na rozpůlení, aby každý z jeho synů měl vlastní památku.

Coloradský střelec se stává specialistou na vítězné branky. Pro Hejduka to byl 36. gól a skoro 20 procent všech jeho branek zajistilo Avalanche výhru.

Hokejistům Edmontonu se v Chicagu podařil husarský kousek. Za stavu 1:2 při vlastním oslabení dvakrát skórovali a otočili skóre. Otřesení domácí sice stačili ještě vyrovnat, ale edmontonský útočník Ethan Moreau po nahrávce Aleše Hemského zajistil tři body pro kanadský tým.

Carolina - Phoenix 0:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Branky: 24. Nagy (Hrdina), 35. Hrdina, 53. Mara (Hrdina). Zásahy brankářů: Storr 23/20 - Boucher 26/26.
Montreal - Washington 4:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Branky: 13. a 51. Ryder, 34. Souray, 43. Juneau - 17. Kwiatkowski. Zásahy brankářů: Theodore 20/19 - Ouellet 34/30.
Chicago - Edmonton 3:4
Třetiny: 2:0, 1:3, 0:1. Branky: 4. Žamnov, 11. Quint, 39. Dempsey - 32. Isbister, 34. Stoll, 35. Smyth, 41. Moreau (Hemský). Zásahy brankářů: Passmore 21/17 - Salo 25/22.
Colorado - Minnesota 3:1
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0. Branky: 25. Selänne, 30. Hejduk, 60. Forsberg - 10. Wiemer. Zásahy brankářů: Sauve 26/25 - Fernandez 28/26.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.