Rubriky:

NHL

Letang odmítl v Pittsburghu smlouvu za miliardu. Je to málo, řekl obránce

28. června 2013 09:52 - Pittsburgh

Kanadský obránce Kris Letang podle zámořských médií odmítl podepsat s Pittsburghem novou osmiletou smlouvu na 54 miliónů dolarů (asi 1,077 miliardy korun). Šestadvacetiletý hokejista požaduje roční plat ve výši 7,5 miliónu dolarů ročně.

 

Brian Snyder, Reuters

"Vyměnili jsme si návrhy, ale ještě jsme se nedohodli. Nicméně jednání neskončila," citoval deník Pittsburgh Tribune-Review hráčova agenta Kenta Hughese. Ten u vedení Pittsburghu neuspěl s protinávrhem kontraktu, který by Letangovi vynesl 7,5 až osm miliónů dolarů za sezónu.

Pro Penguins je horní hranicí částka sedm miliónů, protože velkou část z platového stropu 64,3 miliónu pro příští sezónu už zaberou smlouvy hvězdných útočníků Sidneyho Crosbyho (8,7 miliónu ročně) a Jevgenije Malkina (9,5). Klub by navíc rád udržel také Pascala Dupuise a Jaromeho Iginlu.

Letang hraje v Pittsburghu od roku 2006 a stávající smlouva na 3,5 miliónu ročně mu skončí za rok. Pokud by se letošní finalista Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce NHL s Penguins nedohodl na prodloužení, rád by podle spekulací zamířil do Toronta.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..