Útočník Blues Steen si vylámal zuby na perfektním haškovském zákroku svého krajana

Ottawa

Švédský hokejista Alexander Steen si v pondělním zápase NHL nepřišel na svého krajana Robina Lehnera. Brankář Ottawy totiž v druhé třetině uchránil svému týmu těsný jednogólový náskok, když vyšvihl své betony do vzduchu a zabránil puku v cestě do sítě.

Brankář Ottawy Senators Robin Lehner chytá střelu Alexandera Steena (20) ze St.Louis.

Domácí Senátoři vedli 1:0, jenže pak se na modré čáře dopustili chyby v rozehrávce a vyrovnávací gól měl na hokejce Alexander Steen. Hvězda St.Louis Blues však ve vzájemném minisouboji ztroskotala na svém krajanovi Robinu Lehnerovi, který dal skvělým zákrokem zavzpomínat na slavnou éru českého brankáře Dominika Haška.

Lehner ihned po přesunu na pravou tyč vyšvihl své betony do vzduchu a Steenovu střelu zlikvidoval. Dvaadvacetiletý gólman si připsal celkem 30 úspěšných zápasů a Ottawě pomohl k výhře 3:2 po prodloužení. Vítězný gól, svůj první v NHL, vstřelil teprve devatenáctiletý bek Cody Ceci.