Winnipeg - Florida 5:2Pavelec s Frolíkem podpořili výhru Jets. Ovečkin vsítil 400. gól v NHL

Winnipeg/Praha

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec se po pěti prohrách dočkal vítězného startu. Svému týmu pomohl v hokejové NHL k vítězství 5:2 nad Floridou. Předpokládaná česká jednička pro olympiádu v Soči podpořila Jets 21 úspěšnými zákroky. Jeho spoluhráč Michael Frolík byl za dvoubodový večer oceněn titulem třetí hvězdy zápasu. V dalších utkáních New Jersey podlehlo silnému Anaheimu, v dresu Washingtonu pak jistil vítězství nad Carolinou svým 400. gólem v NHL ruský útočník Alexandr Ovečkin.

Brankář Winnipegu Pavelec zasahuje proti Upshallovi z Floridy.

Hokejisté Jets v prosinci nezažívají dobré období. Na domácím kluzišti se jim nedaří dokonce už od půli listopadu. Nic tak nenasvědčovalo tomu, že by se měli chytnout proti rozjeté Floridě. Panteři šli také do vedení jako první. V osmé minutě utkání se po zmatku před brankou prosadil Shawn Matthias. Už za malou chvíli ale rovnovážný stav vrátil zápasu Jacob Trouba.

Florida poté doplatila na svá vyloučení. Ve dvojnásobné převaze se od modré trefil Tobias Enström. Za malou chvíli využil zbytek přesilovky Blake Wheeler, který za brankáře Markströma tečoval Bogosianovu střelu, a dostal Winnipeg do dvoubrankového vedení. Panteři ke konci první třetiny i tak kousali, Pavelec ale odolal. Hráči Jets přidali další gól zkraje následujícího dějství, kdy ujela dvojice Kane-Frolík. Evander Kane svým gólem do prázdné branky zvýšil vedení kanadského týmu už na 4:1.

Nepřesnou rozehrávku Jets sice za několik minut potrestal hostující Nick Bjugstad, jenž vymetl šibenici Pavelcovy Branky, gólem na 5:2 ale Winnipegu vrátil jistotu Michael Frolík. Po protiútoku domácích české křídlo dojelo Markströmem vyražený kotouč a uklidilo ho do brány. Třetí třetina už drama nepřinesla.

Kladenský odchovanec Michael Frolík přispěl k výhře Winnipegu dvěma body a dostalo se mu ocenění třetí hvězdy utkání. Hokejisté Jets potěšili domácí publikum triumfem po šesti ztracených zápasech. Brankář Pavelec si pak připsal první vítězný start po pěti prohrách. Florida naopak po pěti zápasech musela skousnout první porážku.

Kačeři zdolali Ďábly

Ani hokejisté New Jersey nezastavili rozjetý Anaheim, který na ledě soupeře zvítězil 3:2 v prodloužení a připsal si sedmou výhru v řadě. Alespoň k zisku bodu pomohl Devils asistencí Jaromír Jágr, po jehož křížném bekhendovém pasu skóroval v přesilové hře střelou do poloodkryté branky Andy Greene a vyrovnal na 2:2. Dramatický duel rozhodl v čase 62:37 paradoxně Kyle Palmieri, který pochází právě z New Jersey.

Anaheim už ztrácí v tabulce soutěže jen jeden bod na vedoucí Chicago, které doma podlehlo Vancouveru 2:3 po samostatných nájezdech. Po akci českého obránce Michala Rozsívala, jehož střelu dorazil do branky Patrick Kane, přitom Blackhawks vedli 2:0. Hosté ale trefami Zacka Kassiana a Daniela Sedina ztrátu smazali a o jejich výhře rozhodl v osmém kole penaltového rozstřelu Ryan Kesler.

Alexandr Ovečkin po asistenci Martina Erata pečetil vítězství Washingtonu 4:2 na ledě Caroliny a pokořil metu čtyř set vstřelených branek v NHL. Ruský kanonýr k tomu potřeboval 634 zápasů a v historii soutěže dokázala překonat hranici 400 branek rychleji jen pětice hráčů.

NHL:
New Jersey - Anaheim 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Ryder, 55. Greene (Jágr) - 35. Fowler, 51. Perreault, 63. Palmieri. Střely na branku: 21:24. Diváci: 15.723.
NY Rangers - NY Islanders 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Branky: 18. Pouliot, 23. Dorsett, 28. Stepan - 18. a 60. Grabner, 15. Clutterbuck, 32. Strait, 42. Vanek. Střely na branku: 24:20. Diváci: 18.006.
Carolina - Washington 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 18. J. Staal, 32. Nash - 21. Johansson, 29. Carlson, 36. Brouwer, 60. Ovečkin (Erat). Střely na branku: 41:29. Diváci: 17.737.
Chicago - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Versteeg, 25. P. Kane (Rozsíval) - 29. Kassian, 51. D. Sedin, rozhodující sam. nájezd Kesler. Střely na branku: 26:24. Diváci: 21.966.
Winnipeg - Florida 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 12. Trouba, 16. Enström, 16. Wheeler, 22. E. Kane (Frolík), 38. Frolík - 8. Matthias, 26. Bjugstad. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Střely na branku: 32:23. Diváci: 15.004.