Montreal - Winnipeg 1:2Frolík vstřelil vítězný gól Winnipegu na ledě Montrealu

Montreal

Pětadvacetiletý český útočník Michael Frolík rozhodl v nedělním utkání zámořské NHL o výhře Winnipegu 2:1 na ledě Montrealu. Vítězný gól dal ve 42. minutě a připsal si dvanáctou branku v sezóně. U jediné branky Canadiens asistoval Tomáš Plekanec, naopak v hostující brance chyběl Ondřej Pavelec.

Andrew Ladd jede s gratulací ke gólu vstříc Michaelu Frolíkovi.

Jediný zásah Montrealu obstaral Brian Gionta, který vyrovnal v 38. minutě na 1:1. Gionta pokazil čisté konto Alu Montoyovi, který dostal přednost v brance Winnipegu před olympionikem Ondřejem Pavelcem a zneškodnil 30 střel.

Zachytal si Michal Neuvirth, který pomohl Washingtonu porazit Detroit 6:5 v prodloužení. Český brankář kryl 25 pokusů soupeře, v jehož dresu se činil především Gustav Nyquist.

Švédský útočník, jenž má šanci dostat se do nominace pro hry v Soči jako náhradník za zraněného klubového kolegu Johana Franzéna, zaznamenal první hattrick v kariéře. Detroitu to však k vítězství nestačilo.

O výhře Washingtonu rozhodl svým 39. gólem v sezóně nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin, který využil přesilovku po vyloučení Brendana Smithe.

Výsledky NHL:
Washington - Detroit 6:5 v prodl. (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. a 34. Ward, 5. Chimera, 17. Carlson (Erat), 45. Brouwer, 63. Ovečkin - 12., 39. a 41. Nyquist, 34. Tatar, 47. Abdelkader. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 branek a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 506.
Montreal - Winnipeg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 38. Gionta (Plekanec) - 30. Enström, 42. Frolík. Střely na branku: 31:35. Diváci: 21.273.