St. Louis - Edmonton 6:2Famózní návrat! Sobotka po zranění v NHL řádil, byl vyhlášen první hvězdou zápasu

New York

Kvůli zranění byl nucen vynechat dvanáct zápasů, lepší návrat do bojů v NHL si však český útočník Vladimír Sobotka snad ani nemohl vysnít. Gólem a dvěma asistencemi pomohl v noci ze čtvrtka na pátek St. Louis k výhře nad Edmontonem 6:2 a po zásluze byl vyhlášen první hvězdou utkání. Z českých hráčů se střelecky prosadil také Jiří Tlustý, jenž se gólem podílel na výhře Caroliny nad Buffalem 4:2.

Útočník St. Louis Vladimír Sobotka ujíždí Ryanu Nugentu-Hopkinsovi z Edmontonu.

Sobotka si na konci ledna poranil koleno a kromě olympiády v Soči přišel také o tucet ligových duelů. Hned po návratu na led si připsal tříbodový zisk v jednom utkání, což se mu v nejprestižnější zámořské soutěži povedlo teprve popáté. Naposledy zaznamenal stejný bodový počin téměř přesně před rokem, kdy nasázel hattrick proti San Jose.

Rodák z Třebíče nejprve na konci úvodní třetiny vstřelil vyrovnávací gól na 1:1, když si parádně potáhl puk až před brankáře Scrivense a šikovnou střelou zápěstím skóroval. V prostřední části asistoval u vedoucího gólu Vladimira Tarasenka a v úvodní minutě závěrečného dějství přihrál na vítězný gól Alexi Pietrangelovi.

„Trvalo mi asi tak dvě tři střídání, než jsem se do toho dostal. Snažil jsem se hrát jednoduše a držet krok se spoluhráči z útoku (Tarasenkem a Oshiem)," přiznal po utkání Sobotka.

Radost se na něj dívat

„Tvrdě makal na tom, aby se mohl dostat zpátky. Je to kluk s hodně dobrým instinktem, který umí máknout. Je skvělé vidět ho zase v takové formě. Radost se na něj dívat, jak hraje. Samotného mě to pak strhne k lepšímu výkonu, když vidím někoho takhle hrát," pochválil českého forvarda spoluhráč a autor dvou gólů proti Edmontonu Jaden Schwartz.

S uznáním ale nešetřil ani kouč Ken Hitchcock. „On je velmi chytrý hokejista. Kontroloval střed hrací plochy, měl velmi dobré tempo a rozdával přesné přihrávky. Myslím, že je to úchvatné, pro hráče, jenž byl mimo šest týdnů," uvedl trenér.

St. Louis tak s 97 body nadále vládnou celé NHL. Edmontonu patří s 54 body nelichotivé poslední místo v Západní konferenci.

Tlustý překonal Neuvirtha

Jiří Tlustý vstřelil vítězný gól Caroliny proti Buffalu, když si ve třetí třetině najel mezi kruhy a parádním švihem překonal brankáře Michala Neuvirtha. Český gólman přitom dlouho držel naděje Buffala.

V utkání pochytal 51 z 54 střel. „Tlačili jsme na tempo zápasu. Michal zachytal velmi dobře, bylo hodně těžké ho překonat. Naštěstí se nám to ve třetí třetině podařilo. Jsem hodně šťastný, že jsme dnes vybojovali dva body," radoval se Tlustý po utkání.

Buffalo dál s přehledem okupuje poslední příčku v celé lize, Carolině patří až třinácté místo ve Východní konferenci.

Tampa Bay slavila v noci ze čtvrtka na pátek nejen divoké vítězství 5:4 nad Floridou, ale také první gól Stevena Stamkose od návratu po vyléčení zlomeniny nohy. K vítězství přispěl jednou asistencí také Ondřej Palát, jenž přihrával ve druhé třetině na gól Ryanu Callahanovi.

„Já tohohle mlaďocha prostě zbožňuju. Umí tak tvrdě dřít. Hrozně tím žije," neodpustil si pochvalnou poznámku na adresu českého talentu trenér Blesků Jon Cooper.

Výsledky NHL
Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Chára, 18. Iginla - 49. Korpikoski. Střely na branku: 20:22. Diváci: 17.565.
Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 14. Skinner, 52. Sjomin, 54. Tlustý, 60. Gerbe - 11. Ennis z tr. střílení, 49. Stafford. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celé utkání, inkasoval tři branky z 54 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Střely na branku:55:23. Diváci: 13.654.
Columbus - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 6. Johansen, 24. Umberger, 56. Wisniewski - 11. a 46. Marleau, 41. Nieto, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 38:27. Diváci: 13.851.
Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Salo, 9. Kostka, 33. Callahan (Palát), 39. Johnson, 51. Stamkos - 2. Fleischmann, 6. Howden, 59. Upshall, 60. Pirri. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.324.
St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Branky: 45. a 53. Schwartz, 19. Sobotka, 26. Tarasenko (Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 48. Oshie - 8. Perron, 39. Fraser. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.084.
Minnesota - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Niederreiter, 42. Parise - 24. Stepan. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.885.
Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Gáborík, 17. Kopitar - 19. Phaneuf, 24. Gunnarsson, 46. Raymond. Střely na branku: 41:29. Diváci: 18.319.
Čekali jste takhle vydařený návrat Vladimíra Sobotky po zranění?
Ano
33,9 %
Ne
66,1 %
Celkem hlasovalo 2301 čtenářů.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.