New Jersey - Calgary 0:1Bezzubí Ďáblové. Jágr a spol. gól nedali a play off se jim vzdaluje

New York

Hokejisté New Jersey se nedokázali v noci na úterý proti Calgary střelecky prosadit a po porážce 0:1 se jim účast v play off vzdálila. Hvězdou večera se v hale Prudential Center stal gólman Plamenů Karri Rämö, který zlikvidoval všech 31 střel soupeře. Na jediný gól Flames přihrál Jiří Hudler. Winnipeg, v jehož brance chyběl český brankář Ondřej Pavelec, podlehl v NHL Minnesotě 0:1. Vancouver pak doma prohrál s Anaheimem 0:3.

Brankář Calgary Karri Rämö (druhý zleva) slaví se spoluhráči výhru na ledě New Jersey. Raduje se i český útočník Jiří Hudler (druhý zprava).

Devils byli v zápase aktivnější, protivníka přestříleli, marně však hledali recept na gólmana Calgary. Ve 4. minutě vybídl Jágr ke skórování Zajace, ten však zblízka zamířil vedle levé tyče. V polovině první třetiny sice dopravil puk do sítě Carter, puk však do klece kopnul nohou a rozhodčí gól neuznali.

V prostřední dvacetiminutovce se do šance dostal i Jágr, ani on ale na sedmadvacetiletého Fina nevyzrál. Naopak na druhé straně mohl rozjásat fanoušky hostů Agostino, jeho samostatný únik ale zlikvidoval Schneider.

Rozhodnutí padlo na začátku závěrečné periody. V přesilové hře předložil Hudler puk Giordanovi, který tvrdou ranou propálil Schneidera. Český útočník, který přislíbil reprezentačnímu kouči Vladimíru Růžičkovi start na blížícím se mistrovství světa, si v letošní sezóně připsal 35. asistenci.

New Jersey, které postrádalo v sestavě zraněného Patrika Eliáše, se mocně snažilo o vyrovnání. Jenže Rämö kotouč za svá záda nepustil. Tři sekundy před koncem mohl ještě poslat duel do prodloužení Jágr, z otočky ale bekhendem těsně minul klec. New Jersey tak ztrácí ve Východní konferenci na osmý Columbus nadále tři body. Blue Jackets zbývá do konce základní části odehrát čtyři duely, New Jersey bude hrát už jen třikrát.

Porážka New Jersey posunula do play off New York Rangers, kteří v pondělí nehráli.

Pavelec zůstal jen na střídačce

Stejný výsledek jako v New Jersey se zrodil i v hale MTS Centre ve Winnipegu. Jets, kteří již nemají naději na play off, přivítali Minnesotu a jediný gól viděli příznivci ve 22. minutě. V NHL debutujícího Hutschinsona, jenž nastoupil místo Pavelce, překonal Coyle. Wild si díky dvoubodovému zisku upevnili v Západní konferenci sedmou pozici.

Výsledky NHL:
New Jersey - Calgary 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 41. Giordano (Hudler). Střely na branku: 31:22. Diváci: 14 297.
Winnipeg - Minnesota 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 22. Coyle. Střely na branku: 24:17. Diváci: 15 004.
Vancouver - Anaheim 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Winnik, 38. Palmieri, 42. Beleskey. Střely na branku: 18:23. Diváci: 18 910.