Útočník Smith z Floridy má otřes mozku, konec roku vynechá

New York

Hokejistům Floridy bude v závěru prosince chybět křídelní útočník Reilly Smith. Pětadvacetiletý hráč utrpěl v pátečním utkání NHL proti Detroitu otřes mozku a podle vyjádření trenéra Toma Rowea bude týden až deset dnů mimo hru.

Reilly Smith z Floridy (v červeném) bojuje před brankou Bostonu.

Smith v 18. minutě otevřel skóre, v druhé třetině se však zranil po srážce s detroitským obráncem Niklasem Kronwallem. Na led se už nevrátil, Panthers nakonec zápas prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.

Smith přitom patří v kanadskoamerické lize mezi "železné muže", v posledních čtyřech sezónách vynechal jediné utkání a na kontě má celkem 320 startů. Hrával i za Dallas a Boston, v tomto ročníku si spoluhráč Jaromíra Jágra připsal v 35 zápasech sedm branek a osm asistencí.