Na Slovensku z toho bylo pořádné haló! Třaskavá kauza má nakonec zásadní obrat

31. března 2020 11:47 - Bratislava/Praha
(Aktualizováno: 31. března 2020 12:20)

Bylo kolem toho na Slovensku poměrně velké haló. Více než dva týdny staré rozhodnutí Ligové rady udělit mistrovský titul hokejistům Banské Bystrice, kteří před předčasným ukončením soutěže kvůli pandemii koronaviru vedli tři kola před koncem nadstavbové části o 1. až 6. místo tabulku o 12 bodů před Slovanem Bratislava, se mnohým nepozdávalo a přineslo i posměšné reakce. Nyní přichází obrat - výkonný výbor Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) rozhodl, že mistrovský titul za aktuální sezonu se udělovat nebude.

 

„Rozhodnutí akceptujeme a jsme rádi, že ukončilo traumatizaci zejména sportovní veřejnosti, vyvolanou prvním rozhodnutím. Rychlá, okamžitá a pohotová reakce výkonného výnoru (SZLH) zabránila oslabení důvěry jména našeho klubu a vytváření dojmu, že jsme si titul přidělili sami," uvádí na svých oficiálních stránkách Banská Bystrica, která o novém rozhodnutí informovala.

Nesouhlas s původním verdiktem Ligové rady a korunovací Banské Bystrice se nelíbilo většině extraligových klubů.

https://www.facebook.com/hc05banskabystrica/posts/2480254022225790

Druhý Slovan Bratislava i třetí Košice se například rozhodly vrátit stříbrné resp. bronzové medaile, který jim byly uděleny.

Ty medaile si nechte! bouří se na Slovensku a odkazují na rozhodnutí nejen v Česku

Banská Bystrica se tak nakonec svého čtvrtého titulu nedočká. „Faktem však zůstává, že jsme trojnásobní mistři Slovenska v ledním hokeji. Během této předčasně ukončené sezony jsme do toho dali všechno a můžeme jen konstatovat - Vyhráli jsme, co se dalo! Vyšší moc rozhodla, že jsme nemohli vyhrát všechno, co jsme chtěli," reaguje klub.

„Jedna menší traumatizace společnosti skončila, nyní se již můžeme všichni soustředit na reálné problémy, které nám aktuálně způsobuje pandemie. Věříme však, že přijatá opatření zaberou, budeme se všichni i nadále chovat zodpovědně a brzy se opět setkáme na stadionech při kvalitním hokeji," uzavírají Banskobystričtí.

Ve slovenském hokeji to vře! Slovanu a Košicím se nelíbí korunovace mistra v hokejové lize

Ligové rada udělila titul Banské Bystrici na svém zasedání 12. března 2020. Hokejisté a vedení klubu se dokonce fotografovali s mistrovským pohárem na banskobystrickém náměstí, za co si vysloužili vlnu kritiky.

škv, ivi (Bratislava), Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: