Rubriky:

Ostatní

Krejčí: Na první místo v anketě bych taky dal Patrika

24. srpna 2009 11:14

Větší české překvapení NHL nezažila. Třiadvacetiletý David Krejčí prožil výjimečnou sezónu, při níž se jeho Boston stal nejlepším týmem základní části Východní konference a český útočník byl druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva. Teď rodák ze Šternberku doufá, že se mu bude stejně dařit i po operaci kyčle, na které byl v červnu. V úterý už to zase zkusí na ledě.

Potěšilo vás čtvrté místo v anketě?

Jasně. Je to úspěch.

Jak s odstupem času berete, že se vám tak dařilo? Čím to bylo?

Šlo to jedno s druhým. Tým šlapal, ale já měl taky výbornou formu. Kouč mi hodně věřil, dával mi čas na ledě a já šel výkonnostně pořád nahoru, hrál jsem super hokej.

Pro koho byste hlasoval vy?

Na první místo v anketě bych taky dal Patrika Eliáše. Tady dávají v televizi sestřihy starších zápasů play off a na Patrikovi je vidět, že v tom mančaftu New Jersey je o hodně výš. Má ohromné zkušenosti. Ví dobře, co si může dovolit, skvěle čte hru. Taky má parádní střelu. I super nahrávku.

Zotavujete se po červnové operaci kyčle, jak to s vámi teď vypadá?

Necítím se na sto procent, ale je to o dost lepší. Uvidíme v úterý, to jdu poprvé na led a to bude velká zkouška.

Někde se psalo, že budete mimo hru do půlky listopadu, jinde, že stihnete začátek sezóny. Tak, jak to vidíte?

Odhad rekonvalescence byl čtyři až šest měsíců. Teď je to dva a půl od operace a já cítím ohromné zlepšení. Za měsíc budu chytřejší, ale každopádně jsem optimista.

Jak v minulých týdnech vypadala vaše příprava?

Pořád posiluju, chodím na kolo. Ale neběhám. Vždycky dopoledne kolem desátý jdeme s naším doktorem do posilovny a on se mi věnuje. Děláme speciální cviky, protahování...

Nebojíte se přece jen trochu toho návratu, očekávání po minulé sezóně jsou velká.

Já dřív žádné větší zranění neměl. Jen maličkosti. Ale takový je hokejový život. Teď je těžko říct, jak to půjde, ale já už vím, co od sebe můžu čekat. A chci navázat na to, co bylo.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní