Rubriky:

Ostatní

Čeští in-line hokejisté zahájil MS organizace FIRS výhrou

12. července 2010 20:25 - BEROUN

Čeští in-line hokejisté vstoupili do mistrovství světa organizace FIRS v Berouně výhrou nad Italy 6:2. Svěřenci trenéra Jiřího Suhrady rozhodli o své úvodní výhře v rámci základní skupiny B dobrým nástupem do utkání - po 13 minutách vedli již 3:0. Dalším jejich soupeřem bude v úterý od 20:10 Španělsko.

Češi vstoupili do turnaje aktivně, ale první větší šanci musel řešit brankář Handl v jejich brance. V osmé minutě si však vzal slovo kapitán Rachůnek a otevřel skóre. Neuplynula ani minuta a Šinágl zvýšil. Když poté Besser přidal třetí branku, bylo takřka jasné, že jeden z hlavních favoritů turnaje na začátku turnaje překvapení nepřipustí.

Nic na tom nezměnil ani gól z Manteseho hole, neboť na něj ještě do přestávky stihl odpovědět Kameš. Po přesné trefě Šebka na 5:1 pro český výběr ve 27. minutě sáhli Italové ke střídání brankářů, ale ani tento tah je do hry nevrátil. Naopak ještě jednou inkasovali, když se po Vozdeckého ráně prosadil z dorážky Zacha. Manteseho snížení už bylo jen kosmetickou úpravou skóre.

"Na úvod turnaje to byl dobrý výkon i výsledek, škoda obdržených branek. Několikrát jsme šli zbytečně do oslabení, ale naštěstí jsme je sehráli dobře. Musím uznat, že Italové sehráli dobrý zápas a potvrdili, že se světová špička pomalu vyrovnává," uvedl kouč Suhrada pro webové stránky mistrovství světa.

Na úvod šampionátu nezaváhali ani dva zámořští favorité USA a Kanada. Američané si ve skupině A snadno poradili s Kolumbií, které nadělili hned deset branek, aniž by sami inkasovali. Kanaďané si vedli podobně suverénně, když v "béčku" porazili Španělsko 8:1.

Mistrovství světa mužů v in-line hokeji organizace FIRS v Berouně:
Skupina A:
USA - Kolumbie 10:0 (6:0), Francie - Švýcarsko 4:4 (1:3).
Skupina B:
Itálie - ČR 2:6 (1:4)
Branky: 17. a 32. Mantese - 8. Rachůnek, 9. Šinágl, 13. Besser, 19. Kameš, 27. Šebek, 31. Zacha.
Kanada - Španělsko 8:1 (4:0).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní