Rubriky:

Ostatní

Kapitán Tenkrát se těší na MS v inline hokeji a věří v úspěch

17. června 2011 18:56 - PRAHA

V roli kapitána povede české inline hokejisty útočník Petr Tenkrát na mistrovství světa IIHF v Pardubicích za medailí. Nová posila pražské Sparty bude spolu s Karlem Rachůnkem, Tomášem Mojžíšem či Jiří Polanským patřit mezi hlavní hokejové hvězdy českého týmu. Sparta, kam čtyřiatřicetiletý vicemistr světa z roku 2006 přišel z finského Kärpätu Oulu, nedělala s jeho uvolněním z letní přípravy potíže.

 

hcsparta.cz

"Byl jsme mile překvapený. Můžu za to Spartě jen poděkovat," řekl Tenkrát novinářům. Na šampionátu na kolečkových bruslích se představí potřetí za poslední čtyři roky. Hrál v roce 2008 v Bratislavě, o rok později v Ingolstadtu a jen loni v Karlstadu při zisku stříbra chyběl. Na domácí turnaj se hodně těší. "Když jsem viděl sestavu, tak má tým určitě velkou sílu. Potřebujeme i trošku štěstíčka, to je v inlinu důležité. Delší dobu hrajeme spolu a uděláme pro úspěch všechno."

Podle Tenkráta se bude prát na turnaji o medaile čtyři až pět zemí. "Každé mistrovství světa je hrozně vyrovnané a záleží na jednom, dvou zápasech, aby se člověk probojoval do finále," prohlásil. Doufá, že i pro fanoušky bude turnaj atraktivní. "Hraje se hodně nahoru dolů, především Švédové, Finové to tak hrají. Jen Američani se snaží hrát trošku dozadu. Myslím si, že to bude mít velké tempo a diváci se mají na co těšit."

Inline hokej bere i jako ideální doplňkovou přípravu na sezonu. Přesto je rád, že důležitou část letní přípravy v klubu stihl. "Měli jsme se Spartou absolvovat původně od příštího týdne soustředění a musím říct, že zaplaťpánbůh bylo přeložené už na 5. června. Byli jsme v Železné Rudě, kde jsme každý den šlapali na kole kopce, bylo přidané i různé cvičení a běhání. Takže už ho mám za sebou a až o tolik nepřijdu," uvedl Tenkrát, který si pochvaloval i tréninkové prvky bojovníka Michala Hamršmída.

Do Česka se Tenkrát vrátil po dvanácti letech, během nichž jen třikrát v letech 2007, 2008 a 2009 na úvod sezony vypomáhal Kladnu při svém působení ve Švédsku. Zvolil však Spartu místo Kladna, kde bydlí. "Jednání jsem v Kladně měl, prostě to nedopadlo. V Kladně nebyla vůbec dobrá a pořád ještě není úplně dobrá situace. Vůbec se nevědělo, jestli se bude v Kladně hrát extraliga," řekl Tenkrát.

Měl nabídku k pokračování v Oulu, ale kvůli rodině se chtěl vrátit domů. "Dvojčata jdou do školy. Nechtěl jsem se stěhovat někam na Moravu. Sparta přišla s rychlým a kvalitním jednáním," doplnil Tenkrát. Spartu bere jako výzvu. "Je nás tam hodně nových. Myslím si, že se dělá dobrý tým. Všichni jsou odhodlaní udělat úspěch a zapomenout, co se stalo minulý rok. Doufám, že to půjde."

V posledních dnech si Tenkrát nenechal ujít finále Stanleyova poháru a sledoval cestu Bostonu za triumfem. Barvy Bruins v sezoně 2006/07 hájil. "Na sedmý zápas jsem se podíval včera v poledne a myslím si, že Boston byl lepší a po právu vyhrál," podotkl Tenkrát, jehož nepřekvapily výkony gólmana Tima Thomase, nejužitečnějšího hráče play off. "Znal jsem ho už z Finska, hráli jsme proti sobě ve finále, když byl v Jokeritu. On byl vždycky hodně kvalitní gólman a jen záleželo, kdo mu dá šanci. V Bostonu mu ji dali a on jim to jen splácí."

S bostonským útočníkem Davidem Krejčím si zahrál na farmě v Providence v AHL. "Začali jsme spolu hrát prvních sedm zápasů a v té době už bylo vidět, že to bude kvalitní hráč a má před sebou velkou budoucnost. Vyrostl z něj skvělý hráč a má obrovský přínos pro Bruins. Uvidíme, jak se mu bude dařit dál," dodal Tenkrát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní