Rubriky:

Ostatní

Čeští pozemkáři i přes zisk bodu s Irskem sestupují z elitní kategorie

25. srpna 2013 13:03 - Boom

Čeští pozemní hokejisté remizovali ve svém závěrečném utkání na mistrovství Evropy v belgickém Boomu s Irskem 3:3 a získali historicky první bod mezi elitou. Ve skupině o 5.-8. místo však obsadili poslední místo a spolu s Polskem sestupují.

Češi se na turnaj probojovali už v roce 2007, tehdy ale v pěti zápasech nevstřelili branku a se skóre 0:31 sestoupili. Na letošním turnaji dnes ke dvěma dosavadním vstřeleným gólům přidali další tři.

Výběr německého trenéra Chrise Fausta dostal do vedení ve čtvrté minutě Lukáš Plochý a o osm minut později navýšil skóre Štěpán Bernátek. Na dvougólový náskok po snížení Conora Harta Češi ve druhé půli znovu odskočili díky trefě Ondřeje Vudmasky. Slepenými góly kolem 60. minuty ale srovnali na konečných 3:3 Stuart Loughrey a John Jackson.

Kvůli vyrovnání sestupují i Poláci, kteří by při bodové shodě měli lepší skóre než Irové.

Mistry Evropy se poosmé stali obhájci titulu Němci díky finálové výhře 3:1 nad Belgii. Domácí hráči před naplněným hledištěm, kam zavítali i členové královské rodiny, i tak zaznamenali největší úspěch v historii: jejich maximem byl dosud bronz z roku 2007. Třetí místo si zajistilo Nizozemsko výhrou 3:2 nad Anglií.

Stejné čtyři týmy obsadily nejvyšší pozice i v ženské části turnaje. Vyhrály rovněž Němky, které po remíze 4:4 v základní hrací době zdolaly v sobotu Anglii 2:0 v rozstřelu a získaly titul po šesti letech. Na předchozích dvou turnajích skončily vždy druhé za Nizozemkami, které tentokrát díky výhře 3:1 nad Belgičankami obsadily třetí místo.

Mistrovství Evropy v pozemním hokeji v Boomu (Belgie):
Muži:
Finále: Německo - Belgie 3:1 (0:0),
o 3. místo: Nizozemsko - Anglie 3:2 (1:2).
Skupina o 5.-8. místo:
ČR - Irsko 3:3 (2:1), Španělsko - Polsko 4:1 (2:0).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní