Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Odporné týrání zvířat! Bývalý bitkař Laraque zbrojí proti prasečímu wrestlingu

5. července 2014 08:19 - Montreal

Na ledě platil za vyhlášeného bitkaře, se kterým se chtěl dostat do křížku jen málokterý protivník. V soukromí je však bývalý hokejista Georges Laraque pravým opakem. Svou lásku ke zvířatům, za jejichž práva bojuje, dával najevo už během své kariéry a nepolevuje v tom ani nyní. Dnes sedmatřicetiletý Kanaďan naposledy vyzval k bojkotu tradičního festivalu prasat, který se každoročně pořádá v kanadské provincii Québec.

Festival konaný už od roku 1978 navštěvuje v průměru 35 tisíc fanoušků. Hlavním bodem programu je souboj lidí s prasaty, který v Kanadě nazývají tzv. „prasečím wrestlingem". Zvíře je z ohrady pro dobytek vpuštěno do ohraničeného prostoru, v jehož středu stojí sud. Úkolem soutěžících je prase jakýmkoliv způsobem chytit a do sudu ho v co nejkratším časovém limitu umístit. Což Laraque považuje za týrání zvířat.

„Jíst maso je jedna věc, ale využívat chudáky zvířata pro zábavu a dělat z toho ještě soutěž, to je prostě odporné," naspal na svém účtu na facebooku Laraque, jenž je veganem a zříká se tak nejen konzumace masa, ale i mléčných výrobků nebo vajec.

Organizátoři akce byli výrokem bývalého bitkaře, který v NHL nastupoval za Edmonton, Phoenix, Pittsburgh a Montreal a v 695 zápasech obdržel 1126 trestných minut, pobouřeni. „Je velmi nešťastné, že si pan Laraque nenašel čas, aby si o akci zjistil podrobnosti, když zveřejňuje takové poznámky," prohlásila mluvčí festivalu Catherine Boisclaireová, podle které není během festivalu ublíženo jedinému zvířeti.

Jestli je to pravda, se dá jen těžko zjistit, faktem ale zůstává, že každé prase skončí po akci na grilu a návštěvníci ho pak zkonzumují. Organizátoři původně chtěli Laraquea zažalovat, nakonec si ale vše rozmysleli a celou akci naopak nyní hodlají mediálně zpropagovat. Festival podle nich není jen o „prasečím wrestlingu" a následné konzumaci masa, k vidění prý je rovněž mnoho koncertů a doprovodných akcí pro rodiny.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní