Rubriky:

Ostatní

Hokejový reprezentant Krejčík míří do Švédska, s Örebro podepsal dvouletou smlouvu

12. srpna 2014 14:20 - Örebro/Praha

Třiadvacetiletý český hokejový obránce Jakub Krejčík bude od příští sezóny hrát za švédské Örebro. S účastníkem tamější nejvyšší soutěže podepsal smlouvu na dva roky, jak uvedl klub na svých oficiálních stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsme rádi, že máme tak talentovaného hráče, který má ambice hrát jednou v NHL. Jakub vidí angažmá ve švédské lize jako velkou příležitost dosáhnout na NHL a my upřímně doufáme, že se u nás bude herně rozvíjet," prohlásil generální manažer Örebro Pontus Gustafsson.

Majitel bronzové medaile z mistrovství světa 2012 si hledal nové angažmá od chvíle, kdy pražský Lev oznámil, že nadcházející ročník Kontinentální ligy kvůli finančním problémům vynechá.

Odchovanec pražské Slavie, ve které začínal v české seniorské extralize, se v uplynulém ročníku nevešel do užšího kádru Lva, a tak sezónu strávil na hostování ve Spartě. Za ní nastoupil v základní části do 45 zápasů, ve kterých si připsal 7 branek a 18 asistencí. Ve vyřazovacích bojích pak Holešovickým pomohl gólem a čtyřmi přihrávkami k zisku bronzu.

Krejčík si v Örebro vyzkouší své první zahraniční angažmá. K mužstvu se připojí tento týden na soustředění ve Švýcarsku.

škv, Sport.cz

Zrušit