Rubriky:

Reprezentace

Jako kapitán jen dolaďuji odjezdy autobusu, vtipkuje Hlinka

10. listopadu 2005 15:17 - JÖNKÖPING (Švédsko)

Útočník švýcarského Klotenu Jaroslav Hlinka nosí pod koučem Aloisem Hadamczikem na turnajích Euro Hockey Tour kapitánské 'céčko', ale nevidí v tom žádnou významnou funkci. Podle svých slov pouze řeší s trenéry jen běžné věci.

"Nevyplývá z toho vůbec nic zvláštního. Někdo to dělat musí. Jen když je potřeba něco vyřídit třeba s trenéry, tak to řeším já, aby tam nešla celá kabina. Odjezdy autobusů a tak dále," usmíval se Hlinka při rozhovoru s novináři. Na čas v této funkci zaskočil už v předešlých letech, nyní má, zdá se, mistr světa z Německa z roku 2001 'céčko' na dresu pevně přišité.

Na turnaji Karjala se bude už v dnešním prvním duelu v Jönköpingu proti domácímu Švédsku snažit pomoci týmu rozšířit dosud chudou dvoubodovou sbírku z úvodního podniku EHT. Na ledě Kinnarps Arény, kde prožil před třemi roky jeden ze svých čtyř startů na světových šampionátech, by si rád dal i dárek k dnešním 29. narozeninám. "Herně by to mělo být snad lepší než v září. Všichni už teď jsou v plném zápasovém zápřahu," řekl Hlinka.

Specifický rok

V letošním ročníku navázal na předchozí působení ve švýcarském Klotenu, kde si léčí poraněnou duši z nevydařeného angažmá v ruské Kazani. Klub z Tatarstánu v loňském roce českého útočníka zlákal, ale pak nakupoval hvězdu za hvězdou a Hlinkovi přestal dávat příležitost. "Minulou sezónu byla při výluce v NHL spousta hráčů naštvaná, že nedostávali prostor. Byl to specifický rok, teď jsme vytěžovaní víc a pro všechny je to lepší," uvedl.

Při návratu do Klotenu nezaznamenal v týmu žádné velké proměny. "Mužstvo se moc nezměnilo. Přišli jen dva Američané," navázal Hlinka. Ve Švýcarsku je spokojený a pochvaluje si zázemí pro rodinu. Jen mu chybí nějaký český spoluhráč. "Vždycky je lepší, když se člověk může pobavit s krajanem. Já si nejvíc rozumím s Finem Rintanenem, jsme si i povahově blízko. Není to ale přeci jen Čech."

S Klotenem v minulých týdnech prožíval sérii několika zápasů bez výhry, ale před pauzou se nálada v týmu vylepšila dvěma výhrami za sebou. "Bylo to takové nervóznější období. Odchody sice nikomu nehrozily, ale vedení začalo tlačit na mužstvo, že musí zabrat. Výhry přišly v pravou chvíli," řekl druhý nejproduktivnější hráč osmého týmu švýcarské ligy.

Reprezentace má před Spengler Cupem přednost

Bývalý sparťanský útočník údajně figuroval v úvahách pražského klubu o posilách na prosincový Spenglerův pohár v Davosu. Tam si týmy mohou vybrat i několik hráčů, které nemají v kádru, ale Hlinka podobnou možnost odmítá. Rozhodně dává přednost Rosno Cupu v Moskvě a pak svátkům s rodinou.

"Slyšel jsem o tom, ale není to reálné," odmítl možnost krátkodobého návratu do sparťanského dresu. "Pokud budu pozván, dal bych přednost reprezentaci a pak chci strávit klidné Vánoce s rodinou doma. Budeme v Čechách a užijeme si volna. Svátky jsou dobré k tomu, aby si člověk odpočinul a v lednu už soutěž graduje před play off," prohlásil Hlinka.

ČTK, Sport.cz

Zrušit