Rubriky:

Cyklistika

Dráhař Kelemen prohrál s hvězdou Baugém, z oprav do osmifinále nepostoupil

12. srpna 2016 22:03 - Rio de Janeiro
(Aktualizováno: 13. srpna 2016 00:41)

Dráhový cyklista Pavel Kelemen na olympijských hrách v Riu de Janeiro po postupu z kvalifikace sprintu mezi nejlepších osmnáct vypadl v 1. kole. Po porážce v souboji s francouzským velikánem Grégorym Baugém, obhájcem stříbra z minulých her v Londýně, neuspěl v boji o postup do osmifinále v opravné jízdě.

 

Paul Hanna, Reuters

Na start královské disciplíny na dráze se postavilo 27 jezdců a nejlepší český dráhař současnosti si připsal čtrnáctý nejlepší čas. Dvoustovku s letmým startem stihl za 9,969 sekundy. V hlavní vyřazovací fázi ho tak čekal v kvalifikaci pátý Baugé, jenž už má z Ria bronz v týmovém sprintu. Kelemen sice v závěru dotíral na zkušeného Francouze, ten si však postup pohlídal.

V opravné jízdě se Kelemen utkal s Australanem Patrickem Constablem a Polákem Damianem Zielinským. Přestože se zdálo, že má závod dobře rozjetý, v posledním kole už mu scházela síla na rozhodující nástup a dojel poslední.

Skvělým výkonem se blýskl obhájce zlata Jason Kenny. Osmadvacetiletý Brit zajel třetí nejrychlejší dvoustovku historie a kvalifikaci vyhrál v olympijském rekordu 9,551. Snadno si pak podle očekávání poradil také s posledním postupujícím, jímž byl Němec Maximilian Levy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..