Rubriky:

Atletika

IAAF povolí Pistoriusovi běžet i jiné štafetové úseky

1. srpna 2012 08:07 - Londýn

Postižený atlet Oscar Pistorius bude moci běžet na olympijských hrách ve štafetě na 4x400 metrů jakýkoli úsek. Uvedla to mezinárodní atletická federace IAAF, jež dosud doporučovala, aby Jihoafričan štafety pouze rozbíhal, protože měla obavy o bezpečnost ostatních závodníků, kdyby atlet s protézami z karbonových vláken běžel na dalších úsecích "v houfu".

 

Profimedia.cz

Prezident IAAF Lamine Diack v úterý uvedl, že je pouze na jihoafrickém týmu, kam Pistoriuse postaví. Mnohonásobného paralympijského vítěze čeká premiéra na olympiádě v sobotu na individuální čtvrtce, štafety jsou na programu další týden.

Na loňském mistrovství světa ještě Pistorius jihoafrickou štafetu rozbíhal, především kvůli doporučení IAAF. Stěžoval si na to, protože kvůli svému handicapu nemá dobré starty. Ve finále, v němž JAR vybojovala stříbro, pak chyběl.

"Asi je lepší, když je na prvním úseku, protože tam se běží v drahách. Ale pokud ho Jihoafričané budou chtít postavit jinam, nemáme s tím problém," uvedl nyní Diack.

Pistorius už letos několikrát běžel na jiném úseku štafety, například na africkém šampionátu v Beninu, a nezpůsobil žádné problémy. I proto už IAAF nemá námitky. "Tohle mistrovství je pouze o jeden stupeň níž než světový šampionát," dodal prezident Diack.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..