Pešek obsadil v úvodní kvalifikaci v Turecku páté místo

ISTANBUL

Český motocyklový závodník Lukáš Pešek obsadil v první části kvalifikace na třetí podnik mistrovství světa Velkou cenu Turecka páté místo. V kategorii do 125 ccm byl na trati v Istanbulu nejrychlejší Ital Mattia Pasini na aprilii, na kterého Pešek ztratil necelou vteřinu.

Třetí muž průběžného pořadí seriálu si oproti dopolednímu tréninku polepšil o deset míst. "S motorkou bych mohl jít rovnou závodit," řekl Pešek na internetových stránkách stáje Derbi. "Tahle trať mi sedí, když nebude mokro, můžu být jenom lepší. A pokud ne, horší určitě nebudu," dodal jednadvacetiletý jezdec.

V kategorii do 250 ccm obsadil Peškův krajan Karel Abraham na aprilii 18. příčku.

Druhá část kvalifikace je na programu v sobotu, závod v neděli.

V nejsilnější kubatuře MotoGP zajel v tréninku nejrychlejší čas Australan Casey Stoner. Úřadující mistr světa Američan Nicky Hayden obsadil jedenácté místo, když byl o více než dvě vteřiny pomalejší. Lídr průběžného pořadí Ital Valentino Rossi skončil na čtvrtém místě a zaostal o necelou vteřinu.

Velká cena Turecka - kvalifikace, 1. část
125 ccm: 1. Pasini (It./Aprilia) 2:05,739, 2. Talmacsi (Maď./Aprilia) 2:05,977, 3. Kojama (Jap./KTM) 2:06,312, 4. Corsi (It./Aprilia) 2:06,465, 5. Pešek (ČR/Derbi) 2:06,647, 6. Gadea (Šp./Aprilia) 2:06,726.
250 ccm: 1. Bautista (Šp./Aprilia) 1:58,405, 2. Dovizioso (It./Honda) 1:58,420, 3. Lorenzo (Šp./Aprilia) 1:58,467, 4. De Angelis (San Marino/Aprilia) 1:58,685, 5. Simon (Šp./Honda) 1:58,940, 6. Kallio (Fin./KTM) 1:58,941.