Rubriky:

Motocykly

Rossi se obává, že mu pneumatiky znemožní útok na titul

21. května 2007 12:23 - LE MANS

Sedminásobný světový šampión Valentino Rossi se obává, že snahu o zisk mistrovského titulu mu letos mohou překazit pneumatiky Michelin. Ty podle slavného italského motocyklového jezdce nejsou zatím v této sezóně konkurenceschopné se značkou Bridgestone, což se ukázalo i v nedělní deštivé Velké ceně Francie.

V Le Mans úřadující vicemistr a druhý muž průběžného pořadí Rossi obsadil až šesté místo. Za deště jeho gumy zjevně neumožňovaly rychlejší jízdu a italská hvězda na yamaze tak prohrála například i s průměrným Němcem Alexem Hofmannem.

"Situace je teď hodně složitá," řekl Rossi poté, co mu lídr šampionátu Casey Stoner utekl už na rozdíl 21 bodů. "Je to velmi dobrý jezdec a má velmi rychlou ducati, a to nejen na rovinkách. Navíc Bridgestone je letos před Michelinem, na rozdíl od loňska," dodal Rossi. Jeho australský rival Stoner jezdí právě na pneumatikách japonské značky Bridgestone.

Rossimu tak přibyla další starost a obává se, zda mu návrat na trůn po loňské pauze dovolí technika. K silným ducati, které jsou schopny vyvinout mnohem větší rychlost než Italova yamaha, přibyly i problémy s pneumatikami.

"Někdy se dá bojovat, když nemáte tak dobrou maximální rychlost, ale máte dobré gumy. Tohle nebude asi případ letošní sezóny, což mě hodně znepokojuje," dodal osmadvacetiletý rodák z Urbina dva týdny před Velkou cenou Itálie v Mugellu, kde by podle expertů měly stroje značky Ducati díky své rychlosti dominovat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly