Salaquarda vyhrál závod MS automobilů GT1 na Nürburgringu

Nürburgring

Finsko-česká posádka Toni Vilander, Filip Salaquarda poprvé vyhrála závod okruhového mistrovství světa automobilů kategorie GT1. Na německém Nürburgringu bylo jejich ferrari po 31 kolech v cíli o šest a půl vteřiny dříve než mercedes domácí posádky Marc Basseng, Markus Winkelhock.

Němci se nicméně díky druhému místu dostali o bod do čela průběžného pořadí šampionátu, který má na programu už jen závěrečný závod za týden v britském Doningtonu. Vilander se Salaquardou jsou jedenáctí.

Vítězné dvojici se letos dařilo v trénincích a kvalifikacích, ale závodní úspěchy ji dosud míjely. "V trénincích bychom byli mistři světa, ale nebyli jsme schopní to potvrdit vítězstvím v závodu. Až dnes se to povedlo a je to skvělý pocit," řekl Vilander na webu gt1world.com.

Třetí místo na Nürburgringu obsadili Nizozemec Peter Kox se slovenským jezdcem Štefanem Rosinou, vítězové sobotní kvalifikace. Vilander se Salaquardou v ní byli až osmí.

Osmý závod MS automobilů kategorie GT1 na Nürburgringu (Německo):
1. Vilander, Salaquarda (Fin., ČR/Ferrari 458 Italia GT3) 1:01:51,376, 2. Basseng, Winkelhock (Něm./Mercedes-Benz SLS AMG GT3) 1:01:57,813, 3. Kox, Rosina (Niz./SR) Lamborghini Gallardo LP600) 1:02:01,308.
Průběžné pořadí (po 8 z 9 závodů): 1. Basseng, Winkelhock 143, 2. Buurman, Bartels (Niz., Něm./BMW E89 Z4) 142, 3. Makowiecki, Dusseldorp (Fr., Niz./McLaren GT MP4-12C GT3) 110, ...11. Salaquarda 80, 27. Enge (ČR/Lamborghini Gallardo LP600) 18.