Rubriky:

Rallye

Na zlínské Barum rallye se nakonec představí 104 posádek

24. srpna 2007 19:54 - ZLÍN

Všichni avizovaní favorité se v pátek postaví na start 36. ročníku Barum rallye Zlín, šestého podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, který bude zároveň součástí evropského šampionátu a premiérově i Intercontinental rallye Challenge (IRC). Místo původně přihlášených 122 posádek večer vyrazí na trať nakonec 104 vozů, které budou řídit piloti z dvanácti zemí.

 

BPA

"Startovní pole je hodně kvalitní, ve Zlíně se sešla nejsilnější zahraniční konkurence v historii. Její síla se však ukáže až v samotném závodě. Kandidátů na vítězství je ale hodně," řekl trojnásobný vítěz soutěže Roman Kresta na páteční tiskové konferenci před startem.

Jednatřicetiletý pilot je považovaný za největší českou naději na prvenství. Ze Zlínska pochází, žije zde a trať velmi dobře zná. "Špičkovým zahraničním jezdcům ale stačí seznamovací jízdy, aby mohli v závodě jet naplno. Rozhodně se nedá říci, že lehce vyhrajeme," uvedl bývalý tovární jezdec Fordu, který letos startuje jen ve vybraných rallye českého mistrovství. Nemá proto šanci na celkové prvenství, které si může ve Zlíně zajistit Václav Pech. "Pro nás je Barumka vrchol sezóny. Všechny dosavadní rallye byly přípravou na ni," řekl Kresta.

Stejně jako on je opatrná v prognózách i většina zahraničních jezdců. "Čeká nás hodně rychlá rallye. Erzety jsou velmi pěkné, jedny z nejhezčích, které jsem viděl," řekl Francouz Nicolas Vouilloz, který bude pilotovat jeden ze čtrnácti přihlášených speciálů kategorie S2000. Podle lídra šampionátu IRC Andrey Navarry z Itálie bude hodně záležet na počasí. "Pokud bude sucho, bude to relativně v pohodě. Kdyby však pršelo, jako při seznamovacích jízdách, bylo by to hodně složité," podotkl Navarra, který má startovní číslo jedna.

Navarra se fanouškům představí jako poslední, neboť v úvodní divácké rychlostní zkoušce v ulicích Zlína budou jezdci startovat v obráceném pořadí. Necelých deset měřených kilometrů, což je na "super speciálku" nezvykle hodně, jej čeká až krátce před 23:00.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye