Druhá etapa Dakaru se jela bez kamionů

NARBONNE/CASTELLON

Ani jediný kilometr neujely ve druhé etapě Rallye Dakar posádky kamionů. Nedaleko francouzského Narbonnu totiž na rozblácené trati uvízla po havárii buggina Clauda Arnouxe, a pořadatelé rychlostní test kamionů zrušili. V ostatních kategoriích jsou prvními lídry Španěl Jose-Maria Servia se speciálem Schlesser-Ford a Francouz David Fretigne na motocyklu Yamaha.

"Kvůli havárii jsme se ani nedostali na trať zkoušky. Pořadatelé ji zrušili a spojovačkou nás poslali do cíle," popsal události druhého dne Tomáš Tomeček v rozhovoru pro ČTK. Posádky kamionů se tak vydaly přímo po spojovací trase do bezmála 600 kilometrů vzdáleného cílového města Castellon ve Španělsku.

Zbývajícím osobním automobilům, které rovněž nebyly schopny dokončit speciální zkoušku kvůli neprůjezdné trati, přidělili pořadatelé shodnou ztrátu -9:21. Patří k nim i obě české posádky na toyotách. V soutěži kamionů zůstalo zachováno pořadí pro start v další etapě bez časových rozdílů, jak je určil čtvrteční prolog.

V dokončené soutěži motocyklistů obsadil Oldřich Bražina na hondě 34. místo, Ivo Kaštan se suzuki dojel 91. a Marek Podlipný se čtyřkolkou po menších problémech 157. "Trochu jsem zapadl, neboť jsem měl menší kolizi s jedním Japoncem, který mi neuhnul, když jsem ho předjížděl. Dostat čtyřkolku z bahna byla dost dřina," uvedl Podlipný pro ČTK.

2. etapa: Narbonne (Fr.) - Castellon (Šp.)(563 km/25 km speciální zkouška)