Třináctá etapa: Loprais vyhrál, Tomeček druhý

AJÚN AL-ATRÚS (Mauritánie)

V český triumf proměnily posádky kamiónů Tatra třináctou etapu Rallye Dakar. Úsek z Bamaka v Mali do mauritánského Ajún al-Atrús vyhrál Karel Loprais následovaný Tomášem Tomečkem. Loprais se probojoval v celkovém pořadí zpět na třetí místo, Tomeček stáhl náskok vedoucího Rusa Vladimira Čagina, který dojel čtvrtý, na necelých 45 minut.

Tatra Tomáše Tomečka

Ve skvělých výkonech pokračuje skotský pilot Colin McRae. Světový šampión v automobilových soutěžích z roku 1995, který minulou sezónu absolvoval u Citroenu, ale pro další ročník zůstal bez angažmá, potvrdil výkony z předchozích etap, kdy byl v šesti měřených úsecích mezi deseti nejlepšími, včera na jeho tempo nestačil vůbec nikdo.

Přitom se soutěže účastní poprvé. Může se však opřít o zkušenosti navigátorky Tiny Thornerové, známé z působení u českého týmu Škoda Motorsport, která už Rallye Dakar na sedadle spolujezdce absolvovala několikrát. Posádce patří v průběžném pořadí dvacátá pozice.

Třetího etapového vítězství mezi motocyklisty dosáhl Francouz David . První místo si udržel Španěl Roma, který sice spadl při manévru, jímž zabránil střetu s krávou, ale jeho ztráta v cíli byla jen necelých sedm minut.

13. etapa: Bamako - Ajún al-Atrús