Na aténském Olympijském stadionu byl nejrychlejší Loeb

ATÉNY

Francouz Sebastien Loeb s vozem citroën vyhrál čtvrteční speciální rychlostní zkoušku, kterou v Řecku začal osmý díl mistrovství světa v rallye. Vedoucí muž průběžného pořadí seriálu na aténském Olympijském stadionu před 65 000 diváky o desetinu vteřiny porazil Brita Marka Higginse, třetí dojel Estonec Markko Märtin.

Francouz Sébastien Loeb s vozem citroen.

Roman Kresta s Fordem Focus byl na asfaltové trati dlouhé 2400 metrů o 3,6 vteřiny pomalejší než Loeb a skončil patnáctý. Díky desetivteřinové penalizaci Tobiase Johanssona za předčasný start a minutovému trestu pilota škodovky Janneho Tuohina za výměnu motoru mu v celkovém pořadí patří třináctá příčka.

Tuohino v místech, kde se loni konaly olympijské soutěže, zajel dvanáctý čas. Další jezdec se Škodou Fabia Armin Schwarz byl na úvod sedmnáctý, jeho týmový kolega Jani Paasonen skončil hned za ním.

Výsledky - speciální rychlostní zkouška (2,4 km):
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:15,4 min., 2. Higgins (Brit./Ford) - 0,1, 3. Märtin (Est./Peugeot) -0,9, 4. Rovänperä (Fin./Mitsubishi) -1,2, 5. P. Solberg (Nor./Subaru) -1,5, 6. Gardemeister (Fin./Ford) -1,8, ...12. Tuohino (Fin./Škoda) -3,0, 15. Kresta (ČR/Ford) -3,6, 17. Schwarz (Něm./Škoda) -3,9, 18. Paasonen (Fin./Škoda) -4,5.