Rubriky:

Odjinud

Živě

Usmrtilo ho auto. Do hrobu šel ve sportovním

24. května 2018 11:00 - Praha

Atletický svět Severní Ameriky přišel o dalšího z velkých běžců po další zbytečné autonehodě. Populárního běžce Garyho Ferrara smetl ze silnice projíždějící automobil. Atlet později zemřel v nemocnici na následky těžkých zranění. Ferrarovi bylo necelých 70 let. Bývalý policista byl zarytým maratoncem a na svém kontě měl i delší závody.

 

Profimedia.cz

Jedno květnové sobotní ráno vstal Gary Ferraro v pět hodin ráno, aby si mohl zaběhnout svůj oblíbený pravidelný sobotní trénink na vzdálenost 26 kilometrů. Jeho žena ještě v polospánku zaslechla z kuchyně šramot, když si manžel vařil kávu. Netušila, že propásla poslední příležitost, kdy mohla svého muže vidět živého. Když kolem šesté hodiny ráno pracovala na předzahrádce jejich domu, přišel jí jeden ze zasahujících hasičů sdělit zdrcující zprávy.

Matku zabil feťák v autě. Dcera zvedá její pochodeň a pokračuje v cestě

Populární běžec byl ikonou atletického klubu v Louisville, kde býval k vidění i několik hodin denně, jak trénuje na páse, eliptickém trenažéru nebo posiluje tělesné jádro a horní polovinu těla. Ferraro se do sportu pořádně opřel až v době, kdy odešel do důchodu od policie v Los Angeles. Pravidelně cvičil a běhal a účastnil se běžeckých závodů od pěti kilometrů po 50 mil. Svou fyzickou kondicí se Ferraro ve svém věku mohl srovnávat se čtyřicátníky. Byl rovněž znám svým obrovským smyslem pro humor.

K neštěstí došlo na silnici 42 táhnoucí se podél malebných farem s výběhy pro koně. Tudy také vede cyklistická část louisvillského ironmana. Rychlost pro auta je zde omezená a cesta je mezi trénujícími běžci, cyklisty a dalšími velmi oblíbená. Přesné příčiny srážky zatím nejsou zcela jasné, policie však uvedla, že řidič dotyčného automobilu s vyšetřovateli plně spolupracuje.

Po běžci zůstali tři děti a sedm vnuků. V únoru tohoto roku oslavili s manželkou 50. výročí svatby. Truchlící rodina vystrojila Ferrarovi pohřeb ve stylu, jaký měl on sám nejraději. Všechny příchozí požádali o účast na smutečním obřadu ve sportovním oděvu. Zemřelého pochovali v jeho oblíbeném běžeckém oděvu a běžeckých botách.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce