Čeští pozemkáři porazili Trinidad a chystají se na semifinále MS

VÍDEŇ

Čeští pozemní hokejisté uzavřeli své vystoupení v základní skupině A na halovém mistrovství světa ve Vídni výhrou nad Trinidadem a Tobagem 6:1 a postoupili do semifinále z druhého místa. V boji o finále je čeká v sobotu od 16:40 s největší pravděpodobností Polsko. Úřadující vicemistry světa a Evropy by mohla o vítězství v "béčku" připravit jen porážka s Rakouskem o osm a více branek.

Český tým proti outsiderovi, který na šampionátu nebodoval, rychle rozhodl. Vedení 3:0 získal třemi brankami mezi 2. a 8. minutou Bernátek, který si tak vylepšil bilanci na turnaji na dvanáct tref. Ještě do poločasu zvýšili na 5:0 Procházka s Jarošem a v 27. minutě skóroval Jaroš podruhé v zápase. Za dvě minuty vstřelil čestný gól soupeře Legerton.

Štěpán Bernátek se v soutěži o nejlepšího střelce turnaje zařadil na druhé místo za Rusa Dmitrije Azarova, který se proti Španělsku (12:6) zaskvěl osmi góly a celkově jich má na kontě patnáct.

Do semifinále ženského šampionátu postoupily obhájkyně titulu z Německa, Ukrajinky, Nizozemky a Španělky. O složení dvojic ještě rozhodne odpolední duel Nizozemska se Španělskem.