Rubriky:

Cyklistika

Premiéra nového mclarenu je v nedohlednu

9. dubna 2003 12:35 - PRAHA

Stáj formule 1 McLaren opět odložila představení nového monopostu s označením MP4/18. Původně se měl nový vůz objevit už při Velké ceně Malajsie, pak tento týden během testů na okruhu Paula Ricarda v jižní Francii a podle posledních informací to bude za dalších čtrnáct dní.

 

ČTK/EPA

Modernizovaný starý vůz s označením MP4/17D tak bude zřejmě přesluhovat mnohem déle, než se původně očekávalo. Oznámení o pozdržení premiéry přišlo jen pár dnů poté, co vítěz dvou posledních závodů F1, Kimi Räikkönen, prohlásil, že nasazení nového vozu je jisté a že jej o tomto víkendu čekají první jízdy.

Na svezení v novém monopostu si však třiadvacetiletý Fin bude muset počkat, zkoušet auto totiž budou nejprve testovací piloti Pedro de la Rosa ze Španělska a Rakušan Alexander Wurz. Vedení stáje odmítlo všechny spekulace tisku komentovat, vyjádří se prý koncem týdne.

Dennis: Není kam spěchat

Důvodem zpoždění jsou podle odborníků uspokojivé výsledky loňského modelu a také skutečnost, že mezinárodní federace FIA odložila zákaz elektronické kontroly vozu až na další sezonu. Tyto dva faktory nenutí mechaniky McLarenu pracovat rychle.

"Nemáme zatím důvod spěchat," potvrdil šéf stáje Ron Dennis. "Model MP4/17D jezdí dobře a není důvod nic uspěchat. Nové auto přestavíme tehdy, až bude perfektně připraveno," ujistil. Uvažuje dokonce o tom, že monopost MP4/18 bude nasazen až v dalším roce.

ČTK, Novinky

Zrušit