Rubriky:

Cyklistika

Drama na Eneco Tour. Obhájce Štybar měl těžký pád, závod pro něj skončil!

14. srpna 2014 16:48 - Ardooie
(Aktualizováno: 14. srpna 2014 19:16)

Velká smůla postihla v závěru 4. etapy Eneco Tour v Belgii cyklistu Zdeňka Štybara. Obhájce prvenství ve finiši ošklivě upadl a lékaři ho dlouhé minuty ošetřovali. Do cíle dorazil ve čtvrtek jako první Francouz Nacer Bouhanni, celkově dál vede Nizozemec Lars Boom. Štybar sice udržel v celkové klasifikaci páté místo, neboť spadl v ochranné zóně a dostal stejný čas jako vítěz etapy, pokračovat v závodu však nebude. S vyraženými zuby musí podstoupit operaci.

 

Eurosport

Štybar se spolu s dalšími cyklisty ve spurtu vyhýbal pádu uprostřed silnice, soupeři ho však ve vysoké rychlosti natlačili až ke kovovým zábranám a následoval pád hlavou napřed, po němž Štybarovo kolo vyletělo vysoko do vzduchu. Lékaři obvázali osmadvacetiletému českému cyklistovi, který zůstal ležet na asfaltu se zkrvaveným obličejem a nohama, rozbitou hlavu. Na místo záhy přijela i sanitka.

Týmový lékař se obával i otřesu mozku nebo zlomeniny čelisti, Štybar však nakonec z děsivě vyhlížející nehody vyvázl jen s vyraženými zuby. "Právě jsem s ním domluvil. Jede na operaci s dvěma nebo třemi zuby, ale nic dalšího tam snad není," řekl ČTK závodníkův otec Zdeněk Štybar starší.

Litoval, že zranění přišlo zrovna ve chvíli, kdy měl jeho syn slibnou formu. "Ve středu má odletět na Vueltu, tak snad bude v pořádku," dodal Štybar starší.

Kosti zlomené nejsou

Vyšetření v nemocnici v Roeselare potvrdilo, že Štybar nemá žádné kosti zlomené, jen má roztržený horní i spodní ret. Podle informací na svém webu nicméně dnešní noc stráví na lůžku pod dohledem lékařů na pozorování.

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar loni Eneco Tour vyhrál. Letos se dostal do vedení po vítězství v úterní druhé etapě, po středeční časovce však o první místo v průběžném pořadí přišel.

Sedmietapový závod, který je zařazen do elitního seriálu WorldTour, skončí v neděli.

Cyklistický etapový závod Eneco Tour (WorldTour) - 4. etapa (183,3 km):
1. Bouhanni (Fr./FDJ.fr) 4:13:59
2. Mezgec (Slovin./Giant)
3. Nizzolo (It./Trek)
4. Van Staeyen (Belg./Topsport Vlaanderen)
5. Debusschere (Belg./Lotto)
6. Guardini (It./Astana) všichni stejný čas
...Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) po pádu ve finiši nedokončil.
Průběžné pořadí:
1. Boom (Niz./Belkin) 12:45:53
2. Dumoulin (Niz./Giant)
3. Quinziato (It./BMC) oba -4
4. Grivko (Ukr./Astana) -7
5. Štybar -9
6. Thomas (Brit./Sky) -14
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika