Rubriky:

Cyklistika

To naštve! Cyklista smolně přišel o historický triumf

21. ledna 2018 11:31 - Adelaide

Na úvod sezóny cyklistické World Tour se zrodil jeden velmi pozoruhodný výsledek. Cílem australského šestietapového závodu Tour Down Under projeli dva závodníci se shodným a zároveň nejlepším časem. O vítězství Jihoafričana Daryla Impeyho na úkor domácího Richieho Porta rozhodlo lepší umístění v předešlých etapách. Porte se tak velmi smolně nestal prvním závodníkem v historii, kterému by se na Tour Down Under povedlo obhájit vítězství. Závěrečnou etapu vyhrál ve spurtu André Greipel.

Video již není dostupné

Zatímco Daryl Impey se během šesti etap třikrát postavil těsně pod nejvyšší stupínek, Porte má za sebou jen sobotní vítězství s dojezdem na vrchol Willunga Hill. Tam unikl právě Impeymu o osm vteřin, tento náskok se však ukázal být jako nedostatečný.

Závěrečný den sice nabízel až 16 bonusových vteřin ve sprinterských prémiích a za vítězství v etapě, ani tak se Porteovi nepodařilo nahnat sebemenší náskok.

A z vítězství se tak raduje parťák Romana Kreuzigera ze stáje Mitchelton–Scott. Impey je navíc prvním Jihoafričanem, který ovládl Tour Down Under.

„Jsem nadšený. Nepřijel jsem s tím, že bych tady mohl vyhrát, ale šlo to výborně, vše podle plánů. Mimo sezónu jsem tvrdě pracoval, za tohle vítězství jsem moc rád, jde za mou rodinou do Jižní Afriky, hodně se pro mě obětovali," uvedl šťastný Impey po dojezdu.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 6. etapa (90 km):
1. Greipel (Něm./Lotto Soudal) 2:01:19
2. Ewan (Austr./Mitchelton-Scott)
3. Sagan (SR/Bora-hansgrohe)
4. Bauhaus (Něm./Team Sunweb)
5. Viviani (It./Quick Step)
6. Von Hoff (Austr./UniSA) všichni stejný čas
Konečné pořadí:
1. Impey (JAR/Mitchelton-Scott) 20:03:34
2. Porte (Austr./BMC) stejný čas
3. Slagte (Niz./Dimension Data) -16
4. Ulissi (It./SAE Team Emirates)
5. Devenyns (Belg./Quick Step)
6. Bernal (Kol./Sky) všichni -20
dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika