Travní lyžaři Němec a Gardavská vyhráli na MS superkombinaci

RETTENBACH

Čeští travní lyžaři Jan Němec a Zuzana Gardavská získali na mistrovství světa v rakouském Rettenbachu zlaté medaile v superkombinaci, která se skládala ze super-G a slalomu. Němec se stal se třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí nejlepším lyžařem šampionátu. Gardavská si odvezla dva tituly a jedno stříbro.

Němec tvrdě bojoval o prvenství s italskými lyžaři Riccardem Lorenzonem a Edoardem Frauem. Po super-G byl třetí a ztrácel na Lorenza dvě desetiny sekundy. Ve slalomu však manko vymazal. "Potvrdil svou naprostou suverenitu," řekl ČTK trenér Daniel Mačát, který ocenil i výkon Gardavské.

"Zajela perfektně super-G," uvedl kouč. Česká lyžařka první část kombinaci vyhrála o 0,45 sekundy před Němkou Annou Lenou Büdenbenderovou a jistou jízdou ve slalomu prvenství potvrdila.

"S pěti zlatými a dvěma stříbrnými medailemi je to pro nás historicky nejlepší mistrovství světa," řekl Mačát.

Mistrovství světa v travním lyžování v Rettenbachu (Rakousko):
Superkombinace:
Muži: 1. Němec (ČR) 57,14, 2. Lorenzone (It.) -0,13, 3. Frau (It.) -0,28, 4. Senn (Švýc.) -1,14, 5. Guerini (It.) -1,39, 6. Gardavský (ČR) -1,48, ... 8. Kolouch -2,12, 15. Nekvapil -2,86, 20. Klimeš (všichni ČR) -3,61.
Ženy: 1. Gardavská (ČR) 1:01,84, 2. Büdenbenderová (Něm.) -0,52, 3. Hirschhoferová (Rak.) -1,11, 4. Manzoniová -1,66, 5. Mauriová (obě It.) -2,26, 6. Mlejnková -2,68,... 10. Ivánková (obě ČR) -5,75.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.