Sdruženář Dvořák byl 19. v Almaty, vyhrál opět Kokslien

ALMATY

Také v druhém závodu Světového poháru v severské kombinaci v kazašském Almaty byl z Čechů nejlepší Miroslav Dvořák, jenž obsadil 19. místo. Stejně jako v sobotu vyhrál Nor Mikko Kokslien.

Dvořák si v desetikilometrovém běhu polepšil o šest pozic oproti skokanské části a bodoval popáté za sebou. Na Koksliena ztratil 1:24 minuty. Do elitní třicítky se vešel také 23. Tomáš Slavík, zkušený Pavel Churavý (34.) a Aleš Vodseďálek (42.) si body nepřipsali.

Kokslien zopakoval svůj sobotní triumf díky kvalitnímu běhu po desátém místě ve skoku. Druhý s odstupem 2,7 sekundy skončil Japonec Akito Watabe, jenž byl stejně jako v prvním závodu nejlepší na můstku, třetí doběhl Rakušan Bernhard Gruber.

Průběžné vedení v SP si udržel v neděli šestý obhájce titulu Jason Lamy Chappuis z Francie.