Bauer vyhrál závod SP v Pragelatu

PRAGELATO (Itálie)

Lukáš Bauer vyhrál závod Světového poháru v italském Pragelatu. Český běžec na lyžích měl na skiatlonové trati po 30 kilometrech ve finiši více sil než druhý Švéd Mathias Fredriksson. Třetí dojel Nor Kristen Skjedal. Bauer se radoval z druhého vítězství v SP v kariéře téměř přesně po dvou letech, tehdy triumfoval na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě.

Nejlepší český jezdec posledních let využil toho, že má vyrovnané oba styly. V polovině závodu byl po 15 kilometrech klasickou technikou třetí s odstupem necelé půlminuty za vedoucím Estoncem Andrusem Veerpalem. Toho však Bauer brzy dobruslil a v čele se utvořila skupinka šesti běžců, mezi nimiž se rozhodovalo o celkovém umístění.

Bauer se nechtěl pouštět do skupinového spurtu, jenž není jeho silnou stránkou, a zhruba kilometr před cílem zaútočil. Podařilo se mu setřást všechny soupeře až na Fredrikssona a do cílové rovinky vjížděl jako první.

Pak se však Švéd přes Bauera přehnal a vypadalo to, že se bude opakovat příběh ze skiatlonového závodu žen, v němž až ve finiši přišla o vítězství Kateřina Neumannová. Fredriksson však zřejmě nastoupil příliš brzy, jablonecký závodník vydoloval zbytky sil a o čtyři desetiny sekundy byl v cíli dříve.

Na olympijské trati se dařilo také Milanu Šperlovi, jenž si díky šestnáctému místu připsal své první body do Světového poháru v sezoně. Po klasické části byl na nadějném desátém místě Jiří Magál, závod však nedokončil.

Vedení v průběžném pořadí seriálu si udržel Axel Teichmann z Německa, jenž dnes dojel jedenáctý.

Výsledky:
1. Bauer (ČR) 1:22:57,9, 2. M. Fredriksson (Švéd.) -0,4, 3. Skjeldal (Nor.) -5,7, 4. Veerpalu (Est.) -7,2, 5. Angerer (Něm.) -10,2, 6. Di Centa (It.) -23,3, 7. Sommerfeldt (Něm.) -31,2, 8. Moriggl -38,9, 9. Checchi (oba It.) -1:02,3, 10. Mae (Est.) - 1:03,6, ...16. Šperl -1:57,8, Magál (oba ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 12 závodech):
1. Teichmann (Něm.) 548, 2. Vittoz (Fr.) 434, 3. Sommerfeldt 330, 4. Hetland (Nor.) 327, 5. Angerer 300, 6. M. Fredriksson 271, ...18. Bauer 160, 45. Magál 58, 69. Koukal 28, 75. Kožíšek 22, 85. Šperl (všichni ČR) 15.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.