Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Lyžařům zahraje v Sasazu na oslavu 110 let britská kapela OMD

4. září 2013 17:05 - Praha

Slavná britská synth-popová kapela OMD (Orchestral Manoeuvres in the Dark) bude exkluzívním hostem slavnostního večera na oslavu 110 let Svazu lyžařů ČR. Přímý přenos z pražského klubu Sasazu ve středu 18. září přenáší přímo ČT sport v 19:30. V jeho rámci bude vyhlášen také Král bílé stopy 2013.

Bohatý program nabídne průřez historií nejstaršího lyžařského svazu na světě, připomene jeho úspěchy i slavné osobnosti napříč generacemi. V průběhu večera bude vyhlášen vítěz tradiční ankety Král bílé stopy za uplynulou sezónu 2012/13, který vzešel z hlasování odborníků. Přibydou také tři další jména do lyžařské (a snowboardové) Síně slávy. Moderovat bude Roman Vojtek, naposledy jeden z hlavních hrdinů seriálu Vyprávěj.

OMD už mají za sebou 35letou kariéru. Pocházejí od Liverpoolu, na vrcholu byli v osmdesátých letech zejména díky hitu Enola Gay a také albu Architecture and Morality. Kapelu tvoří stabilně duo Andy McCluskey a Paul Humphreys. Po přerušení spolupráce v devadesátých letech se vrátili na další turné v roce 2007 a letos vydali poslední album English Electric. Čerstvý singl Night Café s novoromantickým nasládle melancholickým soundem osmdesátek najdete na youtube.

Další část oslav významného lyžařského jubilea se plánuje na podvečer 23. listopadu. V pražském Carolinu bude slavnostní setkání širšího pole zasloužilých lyžařských osobností od závodníků přes trenéry až k funkcionářům. Moderátorem bude olympijský vítěz Aleš Valenta. V ten samý den se v pražském knihkupectví Luxor pokřtí výpravná publikace ke 110 letům lyžování.

Tomáš Nohejl

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.