Rubriky:

Lyže a snowboard

V Novém Městě na Moravě vyrobili sněhovou oázu, dorazí sprinterská esa i Kowalczyková

8. ledna 2014 18:03 - Praha

I když je sníh na českém území v těchto dnech silně nedostatkovým zbožím, organizátorům víkendových závodů Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě se podařilo připravit okruhy pro závody ve sprintu i týmovém sprintu volnou technikou.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Na tradiční Zlatou lyži tak dorazí sprinterská elita i čtyřnásobná vítězka SP Justyna Kowalczyková z Polska. Představí se s výjimkou Lukáše Bauera a Jiřího Magála také česká špička v čele s úspěšnými účastníky Tour de Ski Evou Vrabcovou-Nývltovou a Martinem Jakšem.

Obavy jen z teplých dešťů

Pořadatelé při přípravách okruhu, který měří přes 1600 metrů pro muže a 1300 metrů pro ženy, využili infrastrukturu vybudovanou před loňským mistrovstvím světa v biatlonu.

„Ve čtyřech dnech, kdy mrzlo, jsme nastříkali necelých 20 tisíc kubíků sněhu, z nichž těžíme. Už před měsícem jsme věděli, že závody uspořádáme, máme zkušený tým,“ říkal předseda organizačního výboru Jiří Hamza. „Využili jsme 24 zasněžovacích děl a tyčí, kdykoliv to šlo. Pomohla nám i inverze, ohrožení by znamenaly jen teplé deště, naštěstí nepřišly,“ dodal.

O víkendu si trať vyzkoušeli lyžaři v rámci Slavic Cupu. „Na ty aktuální podmínky je výborně připravená, sněhu dostatek. Někde byl při teplotách nad nulou měkčí a sypal se, ale kameny žádné. Oproti Oberhofu a Asiagu o několik tříd lepší,“ srovnával s etapami Tour de Ski Dušan Kožíšek, jenž spolu s Alešem Razýmem patří mezi nejlepší české sprintery.

Program závodů Světového poháru
Sobota: 14.00 kvalifikace sprintu mužů a žen. 16.00 finále sprintů mužů a žen.
Neděle: 9.40 semifinále týmového sprintu žen, 10.24 semifinále týmového sprintu mužů, 11.40 finále týmového sprintu žen, 12.15 finále týmového sprintu mužů.
Finálové závody vysílá živě ČT Sport.
Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard