Matura si doskočil ve Wisle pro desáté místo

Wisla

Jan Matura skončil podruhé za sebou ve Světovém poháru skokanů na lyžích v elitní desítce, na velkém můstku ve Wisle obsadil 10. místo. Po vydařeném druhém kole se prodral mezi elitu z 22. příčky. Z vítězství se ve Slezských Beskydech radoval poprvé v kariéře osmnáctiletý Němec Andreas Wellinger.

Český skokan na lyžích Jan Matura.

Matura bodoval jako jediný z českých skokanů. V 1. kole předvedl skok dlouhý 124 metrů, v druhém osm a půl metru přidal. O desáté místo se podělil s Finem Anssim Koivurantou. V polské Wisle se česká jednička dočkala druhého nejlepšího výsledku v olympijské sezóně, v neděli v rakouském Tauplitzu byl Matura šestý.

Lukáši Hlavovi a uzdravenému Romanu Koudelkovi postup do bodovaného 2. kola těsně unikl. Hlavovi na 31. příčce scházelo půl metru a 1,8 bodu, Koudelka skončil třiatřicátý a na první body v sezoně dál čeká. Mezi bodovanou třicítku se nevešli ani Čestmír Kožíšek (41. místo) a Jakub Janda (48.).

Vítězný Wellinger předvedl skoky dlouhé 127 a 128,5 metru. Druhý skončil domácí mistr světa Kamil Stoch a třetí Rakušan Michael Hayböck.

Závod SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko):
1. Wellinger (Něm.) 262,8 b. (127+128,5 m)
2. Stoch (Pol.) 261,9 (134,5+132)
3. Hayböck 261,2 (137+130)
4. Diethart (oba Rak.) 260,4 (131+128,5)
5. Prevc (Slovin.) 259,3 (140,5+132,5)
6. Ziobro (Pol.) 255,0 (133+126)
7. Velta (Nor.) 254,3 (135+128)
8. Schlierenzauer (Rak.) 251,7 (132+125)