Rubriky:

Lyže a snowboard

Velké lyžařské šampionáty v roce 2019 budou v Seefeldu a Aare

5. června 2014 20:17 - Barcelona

Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2019 se uskuteční v rakouském Seefeldu. Světový šampionát alpských lyžařů ve stejném roce bude hostit švédské Aare. O světové tituly v akrobatickém lyžování a snowboardingu se bude bojovat v americkém Park City. Rozhodla o tom Mezinárodní lyžařská federace FIS na kongresu v Barceloně.

 

Milan Malíček, Právo

Seefeld dostal ve finále přednost před německým Oberstdorfem, nad kterým zvítězil těsně 9:8 ve třetím kole volby. Dalšími kandidáty byly Almaty a Planica. Seefeld už hostil MS v klasickém lyžování v roce 1985.

Pořadatel MS 2005 Oberstdorf se ucházel o šampionát neúspěšně počtvrté za sebou, znovu už to zkoušet nebude. "Zklamání je samozřejmě obrovské," řekl šéf německého lyžařského svazu Franz Steinle. V roce 2018 se v Oberstdorfu bude konat alespoň mistrovství světa v letech na lyžích.

Aare porazilo v boji o sjezdařský šampionát italskou Cortinu d'Ampezzo. Do švédského střediska se MS vrátí po 12 letech. V roce 2007 v něm vybojovala titul ve slalomu Šárka Strachová (tehdy Záhrobská).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard