Lyže a snowboard

Koudelka má před Turné formu jako hrom. V Engelbergu v neděli vyhrál!

21. prosince 2014 15:05 - Engelberg
(Aktualizováno: 21. prosince 2014 15:58)

Skokan na lyžích Roman Koudelka si v neděli připsal třetí vítězství ve Světovém poháru v této sezóně. Český reprezentant ovládl závod v Engelbergu s pětibodovým náskokem před druhým Simonem Ammannem ze Švýcarska. Třetí skončil Rakušan Michael Hayböck. Turnovský rodák tak ještě o příčku vylepšil umístění ze sobotního klání a na blížící se Turné čtyř můstků pojede v roli favorita.

Urs Flueeler, ČTK/AP

Koudelka si po druhém místě ze sobotního závodu věřil a po prvním kole se usadil na první pozici. Pětadvacetiletý skokan přistál v prvním kole na značce 135,5 metru a před druhým Hayböckem vedl o 1,7 bodu. Třetí Ammann ztrácel dalšího půl bodu.

Výhry, medaile, pády. Ročenku Sport.cz najdete na special.sport.cz/2014.

Švýcar ve finálovém kole zaútočil na vítězství, když dolétl na metu 136,5 metrů. Jenže na Koudelku to stejně nestačilo. Český reprezentant předvedl ve druhém kole skok dlouhý 138,5 metru a slavil třetí triumf ve Světovém poháru v kariéře. Navázal tak na vítězství v Klingenthalu a Lillehammeru.

Velkou spokojenost netajil trenér české reprezentace Richard Schallert. "Super, absolutní spokojenost. Vyšlo vše. Roman trefil odraz a měl i příznivé podmínky," uvedl. "Koncentruje se na skoky, je vyrovnaný a v pohodě. Teď je důležitý odpočinek a regenerace. Věřím, že i na Turné dokážeme udělat dobrý výsledek," řekl Schallert před prvním vrcholem sezóny na přelomu prosince a ledna.

Ve Světovém poháru už je druhý

Koudelka v celkovém pořadí Světového poháru poskočil na druhé místo za Nora Anderse Fannemela, který v neděli obsadil osmé místo.

"Dnešní skoky byly lepší než ty v sobotu," uvedl Koudelka na webu Mezinárodní lyžařské federace. Pochopitelně cítil spokojenost s výkonem i výsledkem. "I když na odrazu to pořád nebylo ideální, lehce zpožděné. Byly to skoky tak na 90 procent. Ale před Vánoci a Turné jsem velmi pozitivní," řekl český skokan.

Bodů do Světového poháru se v neděli dočkal ještě sedmadvacátý Lukáš Hlava. Do druhého kola se naopak neprobojovali Jakub Janda (39.) a Jan Matura (50.).