Sudová byla v paralelní jízdě v boulích v Deer Valley desátá

Deer Valley

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila na Světovém poháru v Deer Valley v paralelní jízdě v boulích desátá. Vyhrála Justine Dufourová-Lapointeová z Kanady a vystřídala v čele seriálu svou sestru Chloe.

Nikola Sudová při závodě ve Spojených státech.

Sudová, která v pátek čtvrtým místem v individuálním závodě dosáhla nejlepšího výsledku za poslední dva roky, v sobotu na úvod vyřazovacích jízd porazila Němku Lauru Grasemannovou. V boji o postup do čtvrtfinále pak těsně nestačila na Korejku So Če-won.

"Nebylo to špatné, jen jsem byla pomalejší před druhým můstkem. Moc jsem zabrzdila a ona mě přeskočila," uvedla lyžařka liberecké Dukly na svazovém webu. "Patřím mezi pomalejší závodnice a duály mi moc nesedí," konstatovala Sudová.

V průběžném pořadí SP si dvojnásobná medailistka z mistrovství světa pohoršila o jedno místo a je devátá.

Akrobatické lyžaře nyní čeká mistrovství světa v rakouském Kreischbergu.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.