Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařka Sudová skončila v duálech v Japonsku až dvanáctá

1. března 2015 10:42 - Tazawako

Lyžařka v boulích Nikola Sudová obsadila v paralelním závodu Světového poháru v japonském Tazawaku 12. místo. Poté co si v sobotu v individuální jízdě vyrovnala maximum sezóny čtvrtou příčkou a cítila křivdu od rozhodčích, dnes v osmifinále vypadla s Kanaďankou Alex-Anne Gagnonovou.

 

Svaz lyžařů České republiky

„Dneska chumelilo a chumelilo. Duály se nevyvíjely špatně. Bohužel jsem ve druhém kole natrefila na velmi rychlou Kanaďanku, prohrála jsem o tři setiny vteřiny a v součtu bodů 17:18," uvedla dvaatřicetiletá Sudová, které se v lednu nepovedlo mistrovství světa v Rakousku, ale pak byla ve třech závodech ze čtyř nejhůře sedmá.

V pořadí seriálu před závěrečným dílem v Megéve drží česká lyžařka stále pátou pozici, už jistou vítězkou SP je pošesté americká hvězda Hannah Kearneyová. Mezi muži počtvrté převezme trofej suverénní Kanaďan Mikaël Kingsbury, jenž v Japonsku vyhrál už sedmý závod z osmi v této sezóně.

V osmifinále duálů stejně jako Sudová vypadlo několik favoritek včetně sester Maxime a Justine Dufourových-Lapointeových či další Kanaďanky Audrey Robichaudové. Premiérové vítězství slavila Morgan Schildová z USA, její krajanka Kearneyová byla třetí. Celkově Světový pohár od roku 2009 nevyhrála Kearneyová jen před pěti lety.

Sezóna boulařkám skončí ve francouzském Megéve 15. března.

Závody SP v akrobatickém lyžování v boulích v Tazawaku (Japonsko) - paralelní jízda:
Muži:
1. Kingsbury
2. Marquis (oba Kan.)
3. Graham (Austr.)
Průběžné pořadí SP (po 8 z 9 závodů):
1. Kingsbury 729 b.
2. Marquis 381
3. Smyšljajev (Rus.) 370
Ženy:
1. Schildová (USA)
2. Itoová (Jap.)
3. Kearneyová (USA)
...12. Sudová (ČR)
Průběžné pořadí SP (po 8 z 9 závodů):
1. Kearneyová 586
2. J. Dufourová-Lapointeová 441
3. Ch. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 413
...5. Sudová 283
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard