Lyžařka Strachová získala páté místo v posledním slalomu sezóny

Méribel

Lyžařka Šárka Strachová skončila pátá v posledním slalomu Světového poháru, celkově získala v hodnocení disciplíny čtvrté místo. Popáté v této zimě nenašla přemožitelku americká suverénka Mikaela Schiffrinová, která tak vyhrála malý křišťálový glóbus za slalom již potřetí v řadě

Lyžařka Strachová v posledním slalomu končící sezóny Světového poháru ve francouzském Méribelu.

Strachová má za sebou výbornou sezónu. V této zimě byla třikrát ve Světovém poháru na stupních vítězů, jednou druhá a dvakrát třetí. K tomu přidala bronz na mistrovství světa. Celkové čtvrté místo ve slalomu SP je její třetí nejlepší výsledek v kariéře a nejlepší od roku 2009, kdy skončila druhá.

"Sice to není bedna, ale i tak jsem moc spokojená. Páté místo je myslím krásný závěr sezóny," řekla Strachová na své facebookové stránce. Na otázku, jak hodnotí uplynulou zimu, odpověděla: "Myslím, že to stačí jedním slovem: skvělý!"

V Méribelu byla Strachová pátá už po prvním kole, po kterém ztrácela na průběžně vedoucí Švédku Fridu Hansdotterovou 83 setin. Ve druhé jízdě zajela ně měkké trati čtrnáctý čas, ale v součtu obou kol se udržela na páté pozici. V pořadí slalomu tak za sebe odsunula o dvacet bodů Rakušanku Kathrin Zettelovou.

Mistryně světa a olympijská vítězka Shiffrinová ztrácela po první jízdě na Švédku jen sedm setin, ale druhé kolo zvládla o něco lépe a vyhrála o pět setin. V hodnocení disciplíny předčila Hansdotterovou o propastných 110 bodů. „Jsem nadšená. Je mi teprve dvacet a už jsem toho tolik dokázala," řekla Američanka.

Až v posledním závodu sezóny se rozhodne o celkové vítězce SP. Do čela pořadí se díky čtvrtému místu ve slalomu dostala Slovinka Tina Mazeová. Před nedělním obřím slalomem vede před Rakušankou Annou Fenningerovou o 18 bodů.