Rygl ve sprintu nebodoval

KUUSAMO (Finsko)

V druhém závodu sezóny se český sdruženář Ladislav Rygl neprosadil ani do bodované třicítky. Nedělní sprint ve finském Kuusamu mu vůbec nevyšel už na velkém můstku, kde v mlze předvedl čtvrtý nejhorší výkon a v běhu na 7,5 kilometru si polepšil jen o tři místa na devětatřicátou pozici. Osmé vítězství v kariéře, ale první po více než sedmi letech, vybojoval Rakušan Mario Stecher.

Rygl dopoledne skončil jen 101 metrů, o 35 a půl méně než vedoucí Japonec Daito Takahaši. Stecher vyběhl jako devátý a v cíli porazil o čtyři sekundy Nora Pettera Tandeho. Excelentní finský běžec Hannu Manninen byl ve stopě nejrychlejší a v druhé polovině soutěže se dokázal prosadit z třicátého místa až na čtvrté.

Manninen po úvodním soutěžním víkendu vede pořadí seriálu, v němž obhajuje celkové vítězství. Ryglovi, jenž měl dnes čtrnáctý běžecký čas, zůstalo šest bodů za 25. místo z pátku.

Výsledky:
1. Stecher (Rak.) 19:18,2, 2. Tande (Nor.) -4,0, 3. Hettich (Něm.) -6,2, 4. Manninen (Fin.) -11,6, 5. Moan (Nor.) -12,2, 6. Gottwald (Rak.) -13,0, 7. Hammer (Nor.) -16,1, 8. Schmitt (Něm.) -17,3, 9. Tallus -17,3, 10. Koivuranta (oba Fin.) -17,8, ...39. Rygl (ČR) -2:55,6.
Pořadí SP (po 2 z 20 závodů): 1. Manninen 150 b., 2. Tande 140, 3. Stecher 111, 4. Koivuranta 106, 5. Moan 90, 6. Gottwald 80, ...31. Rygl 6.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.